W badaniach naukowych potwierdzono, że może wspomagać proces odchudzania oraz wpływa korzystnie na układ krążenia.
Główny składnik octu jabłkowego, a więc kwas octowy ma działanie antybakteryjne oraz antyseptyczne. Udowodniono, że hamuje on namnażanie bakterii chorobotwórczych.
Kwas chlorogenowy obecny w occie hamuje utlenianie cholesterolu LDL, co zmniejsza ryzyko miażdżycy. Jego regularne stosowanie może zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby układu sercowo- naczyniowego.
Ocet jabłkowy jest polecany osobom chorym na cukrzycę, ponieważ zmniejsza stężenie glukozy we krwi. To z kolei redukuje wydzielanie insuliny, która przyczynia się do utraty tkanki tłuszczowej. W wielu badaniach potwierdzono, że jego hipoglikemiczne działanie octu wpływa pozytywnie na regulację gospodarki węglowodanowej.
ZOBACZ TEŻ:MIESIĄC MIODOWY tej pary zamienił się w KOSZMAR! W tym samym hotelu zmarło troje turystów
2 łyżki octu jabłkowego wypijane przed snem na czczo obniżają poziom glukozy we krwi do nawet 4%. Ponadto picie szklanki ciepłej wody z dodatkiem 1 łyżki octu jabłkowego, sokiem cytryny i odrobiną miodu pomaga w niestrawności, zaparciach, łagodzi zgagę oraz ból gardła. Przyczynia się też do zminimalizowania zapalenia stawów.
Żródło:pordnikzdrowie / pixabay
Komentarze
Komentarze