Site icon Dziecko i Figura

Jak nie utyć w święta? Poznaj 9 trików!

święta

Pixabay

Nie chcesz przytyć w święta? Podpowiadamy, na co powinnaś zwrócić uwagę!

Okres świąteczny jest znany z tego, że dodatkowe kalorie czają się na nas z każdej strony. Nie tylko mamy ochotę na kaloryczne pyszności, ale też dokarmiamy nimi innych. Sprzyjają temu okoliczności – najpierw Mikołajki, potem bożonarodzeniowe bankiety w pracy, urokliwe spotkania ze znajomymi (bo kiedy jak nie teraz?), wizyta z życzeniami u sąsiadów, a poza tym tony kolorowych śliczności do zjedzenia. I wszystko to, zanim święta zaczną się na dobre…

A jak już się zaczną, to: kolacja wigilijna, pierwszy dzień świętowania, drugi… A potem co najmniej 4 kilogramy na plusie przed imprezą sylwestrową.

Co zrobić, żeby nie przytyć?

• Zjedz coś przed wyjazdem

Zapewnienie sobie zdrowej przekąski przed wyjściem na jakąkolwiek uroczystość świąteczną sprawi, że nie będziesz odczuwać ogromnego głodu, a co za tym idzie, prawdopodobnie zjesz mniej. Nie ma nic gorszego niż wilczy apetyt podczas rodzinnego, świątecznego posiłku.

• Odwróć swoją uwagę

Wielu ludzi zapomina, że w święta nie chodzi przede wszystkim o to, żeby się najeść. Ciesz się towarzystwem osób, które są w twoim pobliżu. Skup się na tym wspólnym czasie, a nie na jedzeniu.

• Zwolnij

Przede wszystkim – jedz powoli. Szybciej się najesz i jest większa szansa, że nie połkniesz trzech porcji babcinych pierogów.

• Licz papierki i opakowania

Jeśli jesteś gdzieś, gdzie przekąski mają jakieś papierki lub dekoracje, to zachowuj każdą, która zostanie ci w ręku po konsumpcji. Widząc materialne pozostałości zjedzonych pyszności szybciej się opanujesz.

• Zarządzanie talerzem

Podczas rodzinnych uroczystości wszyscy jemy na dużych talerzach. Staraj się więc tak układać pokarmy, żeby całość wyglądała na dużą porcję. Uzupełnienie całości warzywami jest zawsze dobrym pomysłem.

Pixabay

• Ogranicz alkohol

Nie chodzi wyłącznie o spożyte z płynem puste kalorie, ale o utratę kontroli. Alkohol sprawia, że sięgamy po rzeczy, których normalnie byśmy nie wybrali. Piąty kawałek ciasta po odpowiedniej ilości alkoholu nie będzie brzmiał tak strasznie.

• Kapryś względem słodyczy

Pozwól sobie na małe porcje, ale tylko tych słodkości, które naprawdę robią na tobie wrażenie.

• Weź coś ze sobą

Spakuj jakąś lubianą przez siebie niskokaloryczną przekąskę. Mniej zdrowe smakołyki będą cię mniej nęciły.

• Spaceruj

Między posiłkami zabierz swoją rodzinę na spacer. Wychodzicie trochę kalorii i nabierzecie przekonania, że o kaloriach trzeba pamiętać.

Czytaj też: Zostało Ci JEDZENIA po ŚWIĘTACH? Przeczytaj o TYM pomyśle!

Pixabay

Źródło: Webmd.com

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze

Exit mobile version