Jak nie utyć w święta? Poznaj 9 trików!

Nie chcesz przytyć w święta? Podpowiadamy, na co powinnaś zwrócić uwagę!

Okres świąteczny jest znany z tego, że dodatkowe kalorie czają się na nas z każdej strony. Nie tylko mamy ochotę na kaloryczne pyszności, ale też dokarmiamy nimi innych. Sprzyjają temu okoliczności – najpierw Mikołajki, potem bożonarodzeniowe bankiety w pracy, urokliwe spotkania ze znajomymi (bo kiedy jak nie teraz?), wizyta z życzeniami u sąsiadów, a poza tym tony kolorowych śliczności do zjedzenia. I wszystko to, zanim święta zaczną się na dobre…

A jak już się zaczną, to: kolacja wigilijna, pierwszy dzień świętowania, drugi… A potem co najmniej 4 kilogramy na plusie przed imprezą sylwestrową.

Co zrobić, żeby nie przytyć?

• Zjedz coś przed wyjazdem

Zapewnienie sobie zdrowej przekąski przed wyjściem na jakąkolwiek uroczystość świąteczną sprawi, że nie będziesz odczuwać ogromnego głodu, a co za tym idzie, prawdopodobnie zjesz mniej. Nie ma nic gorszego niż wilczy apetyt podczas rodzinnego, świątecznego posiłku.

• Odwróć swoją uwagę

Wielu ludzi zapomina, że w święta nie chodzi przede wszystkim o to, żeby się najeść. Ciesz się towarzystwem osób, które są w twoim pobliżu. Skup się na tym wspólnym czasie, a nie na jedzeniu.

• Zwolnij

Przede wszystkim – jedz powoli. Szybciej się najesz i jest większa szansa, że nie połkniesz trzech porcji babcinych pierogów.

• Licz papierki i opakowania

Jeśli jesteś gdzieś, gdzie przekąski mają jakieś papierki lub dekoracje, to zachowuj każdą, która zostanie ci w ręku po konsumpcji. Widząc materialne pozostałości zjedzonych pyszności szybciej się opanujesz.

• Zarządzanie talerzem

Podczas rodzinnych uroczystości wszyscy jemy na dużych talerzach. Staraj się więc tak układać pokarmy, żeby całość wyglądała na dużą porcję. Uzupełnienie całości warzywami jest zawsze dobrym pomysłem.

święta
Pixabay

• Ogranicz alkohol

Nie chodzi wyłącznie o spożyte z płynem puste kalorie, ale o utratę kontroli. Alkohol sprawia, że sięgamy po rzeczy, których normalnie byśmy nie wybrali. Piąty kawałek ciasta po odpowiedniej ilości alkoholu nie będzie brzmiał tak strasznie.

• Kapryś względem słodyczy

Pozwól sobie na małe porcje, ale tylko tych słodkości, które naprawdę robią na tobie wrażenie.

• Weź coś ze sobą

Spakuj jakąś lubianą przez siebie niskokaloryczną przekąskę. Mniej zdrowe smakołyki będą cię mniej nęciły.

• Spaceruj

Między posiłkami zabierz swoją rodzinę na spacer. Wychodzicie trochę kalorii i nabierzecie przekonania, że o kaloriach trzeba pamiętać.

Czytaj też: Zostało Ci JEDZENIA po ŚWIĘTACH? Przeczytaj o TYM pomyśle!

święta
Pixabay

Źródło: Webmd.com

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze