TEN produkt często pomijamy w pielęgnacji! A dzięki niemu skóra jest gładka i promienna!

W myśl zasady „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, aby móc cieszyć się zdrową, gładką i promienną skórą należy połączyć działanie kilku podstawowych kosmetyków. A nasza pielęgnacja nie będzie skuteczna, gdy zabraknie jednego z nich – peelingu enzymatycznego!

Peeling enzymatyczny to kosmetyk, który sprawdzi się w przypadku każdej cery. Szczególnie często poleca się go posiadaczkom skóry  wrażliwej, odwodnionej i naczynkowej. Bowiem nie podrażnia, tak jak inne peelingi, a działa równie skutecznie.

Ponadto  produkt bazuje na enzymach roślinnych. Wnikając do skóry interesują go tylko martwe komórki naskórka. Odsłania je i odblokowuje ujście gruczołów łojowych, co powoduje wygładzenie cery, rozjaśnienie przebarwień i zredukowanie wszelkich  niedoskonałości.

https://www.instagram.com/shydeer.kosmetykinaturalne/

https://www.instagram.com/kalinasklep/

Jeśli chodzi o formułę produktu, to zwykle dostać go można jako krem, pastę czy maseczkę, którą nakłada się na skórę, a po określonym czasie zmywa z twarzy. Co więcej, kosmetyk nie zawiera drobinek złuszczających. Oznacza to, że również wmasowywanie go w skórę nie jest konieczne. I choć zaleca się stosować go maksymalne 2 razy w tygodniu, należy pamiętać, że odsłania on młode i delikatne warstwy naskórka , które wymagają ochrony. Wystarczy więc nawet niski faktor,  SPF 6-10, by wspomóc skórę.

Pozostaje jeszcze kwestia aplikacji produktu. Peeling enzymatyczny z reguły nakłada się na  na twarz, szyję i dekolt i pozostawia kilka minut. Po kontakcie ze skórą enzymy zaczynają działać. Tworzy się wówczas ciekawa reakcja, gdzie cząstki martwego naskórka zaczynają rozkładać się na mniejsze i następuje złuszczanie.

https://www.instagram.com/savchenko_photo/

Wszystkie zalety peelingu enzymatycznego świadczą o jego niezwykłym działaniu. Co więcej,  produkt jest nie tyle uniwersalny, co  przede wszystkim  bezpieczny.  Dlatego w dogłębnym oczyszczaniu twarzy  powinien brać zawsze czynny udział!

zdjęcie główne: https://www.instagram.com/savchenko_photo/

Komentarze

Komentarze