Niewłaściwe użytkowanie smartfona w czasie upałów może uszkodzić to urządzenie. Jak zatem chronić smartfona latem, kiedy na zewnątrz panują wysokie temperatury?
Przegrzewanie smartfonów latem
Według ekspertów, problemy z gadżetami mogą być spowodowane nagłymi zmianami temperatury. W szczególności latem istnieje ryzyko spontanicznego spalenia urządzenia. Specjaliści zauważają, że nowoczesne urządzenia mają systemy bezpieczeństwa, które chronią je przed przegrzaniem, ale i tak smartfon może się rozgrzać z powodu czynników zewnętrznych.
Już teraz temperatury sięgają 30 stopni, a na słońcu sięgają nawet więcej niż 40 stopni. Wysokie ryzyko spontanicznego spalenia urządzenia wiąże się z bezpośrednią lokalizacją telefonu w świetle słonecznym.
Czytaj też: TEGO JESZCZE NIE BYŁO! Smartfon podpowie ci, że miałeś kontakt z zakażonym. JAK?
Nie wolno samodzielnie chłodzić urządzenia
Eksperci zauważają, że w żadnym wypadku nie należy próbować chłodzić urządzenia, które jest bardzo gorące, na przykład wkładając je do lodówki.
„Bardziej poprawne jest, aby smartfon chłodził się stopniowo, bez drastycznych zmian temperatury” – twierdzą.
Przyczyny pożarów telefonów
Pożar urządzenia może być spowodowany nie tylko ekspozycją na słońce, ale także uruchomieniem aplikacji wymagających dużej ilości zasobów, które dodatkowo obciążają baterię gadżetu. Ponadto, eksperci zalecają zrezygnowanie z zakładania zbyt ciasnych osłon na smartfona, które mogą zakłócać normalną cyrkulację powietrza i naturalne chłodzenie urządzenia.
Czytaj też: SZOK! Daje dzieciom smartfon, a SAMA w tym samym czasie…
Źródło: Daily Teleghaph
Zdjęcie: Pexels
Komentarze
Komentarze