Jak wynika z raportu opublikowanego przez CNN, koronawirus nie przestanie być groźny, dopóki nie zarazi się nim 60-70 proc. populacji. Badacze zaprezentowali przy okazji 3 najbardziej realne scenariusze rozwoju pandemii.
Kiedy zniknie koronawirus?
Zdaniem naukowców z Centrum Badań i Polityki Chorób Zakaźnych (CIDRAP) na Uniwersytecie w Minnesocie, niestety nieprędko.
3 scenariusze rozwoju pandemii
Według najgorszego scenariusza, dopiero jesteśmy przed drugą, być może o wiele gorszą falą zakażeń, która ma się pojawić jesienią lub zimą.
„Pandemia się nie skończy, dopóki nie zarazi się od 60 do 70 procent ludzi” – stwierdził w rozmowie z CNN dr Mike Osterholm, amerykański epidemiolog chorób zakaźnych, który kieruje CIDRAP.
„Pomysł, że będzie inaczej przeczy prawidłom rządzącym nauką i mikrobiologią”.
„Czas trwania pandemii będzie prawdopodobnie wynosić od 18 do 24 miesięcy, ponieważ tak długo będzie rozwijać się tzw. odporność stadna w społeczeństwie” – dodał.
Czytaj też: Polacy boją się koronawirusa, a tymczasem NADCIĄGA…?!
Krok po kroku
Według autorów raportu, rządy różnych krajów świata powinny przestać okłamywać swoich obywateli, że pandemia wkrótce minie. Nie tylko nie minie, ale też pozostanie z nami przez miesiące, a może nawet i lata.
- Scenariusz 1: Po pierwszej fali koronawirusa, która uderzyła wiosną 2020 r., miałaby się pojawić seria powtarzających się mniejszych fal, które wystąpią latem, a następnie konsekwentnie przez okres jednego roku lub dwóch lat, stopniowo zmniejszając się w 2021 r.
- Scenariusz 2: Po pierwszej fali miałaby nastąpić większa fala jesienią lub zimą i jedna lub więcej mniejszych fal w 2021 roku.
- Scenariusz 3: to „powolne wygasanie”. Trzeci scenariusz prawdopodobnie nie wymagałby wprowadzenia radykalnych zmian, chociaż przypadki i zgony nadal by występowały.
Czytaj też: FATALNE wieści! Wykryto nową, ZMUTOWANĄ formę koronawirusa! Co to oznacza?
Źródło: Poradnik zdrowie
Zdjęcia: Pixabay
Komentarze
Komentarze