Site icon Dziecko i Figura

Lubisz mleko? Zobacz CO proponuje Wesoła Krowa!

https://kupujeusasiada.pl/?at_biz_dir=wesola-krowa-ze-strzeszowa-mlekomaty

Mleko to w ostatnich czasach kontrowersyjny produkt.

Z jednej strony mleko to podstawowy, naturalny pokarm. Z drugiej istnieje silna grupa mówiąca o alergiach na mleko czy nietolerancji laktozy.

Mimo to większość nas nie może obyć się bez mleka. Dolewamy je do kawy, gotujemy na nim zupy mleczne. Śmietana czy ser to także produkty produkowane na bazie mleka.

 

Sklepowe mleko z kartonu znacznie różni się od mleka prosto od krowy. Nie można z niego zrobić zsiadłego ani domowego twarożku, a gdy się zepsuje, jest gorzkie.

 

Z ciekawą ofertą dla miłośników mleka od krowy wychodzą rolnicy ze Strzeszowa, w okolicach Trzebnicy (woj. dolnośląskie).

Oferują oni dostawę świeżego mleka prosto pod nasze drzwi. Zdają sobie sprawę, że w dobie pandemii trzeba przestrzegać zasad bezpieczeństwa, więc nie wchodzą do domów. Są także otwarci na różne formy płatności.

Cena za prawdziwe mleko nie jest wygórowana. Za 5 litów zapłacimy 20 zł. a, za  20 litrów 60 zł.

 

W ofercie mamy mleko nienormalizowane i niepasteryzowane w 5l (cena 20 zł) i 20l (cena 60zł) wiaderkach. To porcja w sam raz żeby przyrządzić domowy ser czy masło. Mleko dowozimy pod drzwi. Nie wchodzimy do bloków i na zamknięte osiedla. Codziennie w godzinach porannych jedziemy w okolicę Ostrowa Tumskiego (po drodze mijamy Polanowcie, Krzyżanowice, Osobowice, Lipię Piotrowską,Różankę oraz Nadodrze i Ołbin). Tam mleko jesteśmy w stanie dowieźć każdego poranka. W inne lokalizacje jedziemy jeśli znajdzie się liczba chętnych na przynajmniej 75 litrów mleka.

 

Z takiego mleka możemy przygotować pyszny, domowy twarożek. Jak to zrobić?

  1. Zsiadłe mleko trzeba doprowadzić do wrzenia i chwilę pogotować. Następnie wyłączyć.
  2. Po lekkim przestudzeniu, mleko przelewamy na wyłożone gazą sito i zostawiamy do odsączenia.
  3. Powstały ser może być nieco grudkowaty, co nie każdy lubi. Warto więc go od razu zblendować.

 

Taki ser możemy wykorzystać na sernik, do naleśników, do przygotowania kopytek. Możemy go także zjeść z dodatkiem przypraw i warzyw, lub na słodko – z miodem czy dżemem.

 

Także serwatka, którą otrzymujemy po odsączeniu jest bardzo wartościowa. Korzystnie wpływa na układ trawienia, zawiera też łatwo przyswajalne białka (to właśnie z serwatki produkowane są odżywki białkowe dla sportowców).

 

Jeśli ktoś nie lubi jej lekko kwaskowego smaku, może ją wykorzystać w celach kosmetycznych np. do przecierania skóry twarzy lub wlać do kąpieli.

 

Zobacz też: Więcej złamań po kwarantannie. Powód jest zaskakujący!

 

źródło: kupujeusasiada.pl

Komentarze

Komentarze

Exit mobile version