Site icon Dziecko i Figura

SKUTKI będą OPŁAKANE! Reaguj zanim BĘDZIE ZA PÓŹNO

dziecko w internecie, internet, bezpieczeństwo dzieci

Jesteś rodzicem, a twoje dziecko chętnie spędza czas przed komórką lub laptopem?
Dla dziecka Internet jest miejscem niezwykle ekscytującym – dzięki niemu może się edukować, poznawać przyjaciół, oglądać ulubione programy, tworzyć. Korzystanie z Internetu wiąże się jednak z ryzykiem, takim jak uzależnienie czy cyberprzemoc.

W tej kwestii rodzice powinni udzielać wskazówek na temat bezpieczeństwa i dawać przykład, jeśli chodzi o korzystanie z mediów społecznościowych. Muszą też pamiętać, że rozwiązania technologiczne nie zastępują rodzicielstwa. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Tesco Mobile na liczbie 1000 osób, aż ​​66,2% obawia się o bezpieczeństwo swojego dziecka, kiedy daje mu pierwszy telefon.

Andy McKenzie, specjalista do spraw bezpieczeństwa w Internecie, współpracuje ze szkołami i rodzicami, prowadząc kampanie edukacyjne na temat bezpiecznego korzystania z sieci. Podkreśla, że rodzice powinni dużo rozmawiać ze swoimi dziećmi, ponieważ to jedyny sposób, aby uchronić je przed czyhającym niebezpieczeństwem. Powinni także doradzać i uświadamiać pociechy. Internet może być wspaniałym narzędziem, o ile jest wykorzystywany w prawidłowy sposób.

Jak przyznaje McKenzie, nieuniknione jest, że wraz z wiekiem dzieci spędzają więcej czasu w Internecie. W tej sytuacji, ważne jest ustalenie dobrych nawyków zanim dziecko dorośnie. Aby tak się stało rodzic musi wiedzieć, co dziecko robi w Internecie, jakich aplikacji i ston używa. „Nie powinieneś szpiegować. To może prowadzić do niepożądanych zachowań. Zamiast tego często komunikuj się i spędzaj czas z dzieckiem, gdy korzysta z sieci”- mówi specjalista.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Zobacz też: UPOZOROWAŁ własną ŚMIERĆ! POWÓD rozbawi Cię do ŁEZ

Źrodło: theguardian.com

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze

Exit mobile version