Site icon Dziecko i Figura

Zdrowo się odżywiasz? Omijasz fast foody szerokim łukiem? Już nie musisz! Zobacz nową ofertę najpopularniejszej burgerowni na świecie!

W samą porę! Moda na bycie „vege” i zdrowie odżywianie ma się doskonale,  McDonald’s wprowadził na rynek wegańskiego burgera – z zapałem nazwanego McVegan – dostępnego na razie w Szwecji i Finlandii.

Po udanej premierze w Tampere w Finlandii między 4 października a 21 listopada, McVegan jest obecnie wdrażany w obu krajach.

„Test w Finlandii rozwiał wszelkie wątpliwości” – powiedział Staffan Ekstam, szef strategii kulinarnej McDonald’s w Szwecji.

„Możemy teraz zaoferować naszym gościom wegańskiego burgera opracowanego w Szwecji. Naszą ambicją jest, aby w naszym menu znalazło się coś dla wszystkich 400 000 gości, którzy odwiedzają nas każdego dnia. ”

Burger oparty na kotlecie z soi,  został stworzony przez szwedzką wegańską firmę spożywczą Anamma.

A Ci klienci, którzy już dostali się w ręce McVegana, wydają się smakować go z ogromną przyjemnością.

Na Twitterze fani opisali burgera jako „na najwyższym poziomie” i „soo good”.

Wiele osób także umieściło swoje podekscytowane zdjęcia na Instagramie, razem z pierwszymi w życiu  burgerami McVegan.

Jednak nie wszyscy weganie gromadzą się w globalnym łańcuchu przyjaźni do fast foodu, a niektórzy tłumaczą, że mają fundamentalne problemy z McDonald’s jako firmą.

Pomimo oporu niektórych, wielu wegan z całego świata po prostu marzy o tym, aby McVegan wszedł na rynki globalne.

Niestety McDonald’s jeszcze nie ogłosił żadnych planów co do umieszczenia  McVegana w stałej ofercie restauracji na całym świecie.

DB

Źródło: independent.co.uk

Foto: i.ytimg.com

 

Komentarze

Komentarze

Exit mobile version