Kosmetyczka uratowała jej życie! (prawdziwa historia)
Pewna kobieta przyszła na zabieg pielęgnacyjny do gabinetu kosmetycznego. Zupełnie się nie spodziewała, że kosmetyczka uratuje jej życie! Poznaj prawdziwą historię, która jest zarazem przestrogą.
Jillian Murray z Cairns w Australii przyszła na zabieg pielęgnacyjny do gabinetu kosmetycznego. Nie sądziła, że ta wizyta uratuje jej życie. Kosmetyczka, w trakcie nakładania maseczki na twarz klientki, zauważyła niepokojące przebarwienie na jej dekolcie. Zmiana przypominała siniaka o różowym zabarwieniu. Specjalistka namówiła klientkę, aby pokazała tą zmianę lekarzowi. Jak się później okazało, w ten sposób uratowała jej życie. Ostatecznie u kobiety zdiagnozowano aż dwa rodzaje nowotworów skóry!
Kosmetyczka uratowała jej życie!
62- letnia Jillian Murray zaniepokoiła się reakcją kosmetyczki i natychmiast udała się do dermatologa, który skierował ja na specjalistyczne badania. Okazało się, że różowa zmiana na dekolcie to rak podstawnokomórkowy skóry w II stadium! Co więcej, na nosie kobiety wykryto czerniaka.
Australijka wspomina, że rok wcześniej była na rutynowej wizycie u lekarza i pokazywała mu przebarwienia na skórze, jednak lekarz stwierdził, że nie ma powodu do zmartwień.
Obecnie kobieta jest już po dwóch operacjach usunięcia zmian nowotworowych.
To zdumiewające, że kosmetyczka znajduje raka, kiedy lekarz go przeoczył. Jestem bardzo szczęśliwa. Bez jej wiedzy nie byłoby mnie tutaj, a mój lekarz powiedział, że wygrałam z nią jak w lotto.— powiedziała Jillian Murray
Rak podstawnokomórkowy skóry- co o nim wiemy?
Rak podstawnokomórkowy jest najczęściej spotykanym nowotworem złośliwym skóry. Występuje kilka razy częściej niż pozostałe nowotwory złośliwe skóry. Rak podstawnokomórkowy skóry lokalizuje się najczęściej w miejscach narażonych na promieniowanie UV (twarz, dekolt, przedramiona). Przyjmuje się jednak, że 80% tych nowotworów występuje w obrębie głowy i szyi.
Rak ten objawia się jako twardy, przezroczysty lub częściowo upigmentowany guzek, który ma perłową otoczkę.
W zaawansowanym stadium, rak podstawnokomórkowy może przybierać różne postacie:
- guzkową,
- guzkowo- wrzodziejącą,
- wrzodziejącą,
- powierzchowną,
- barwnikową,
- bliznowatą i twardzinopodobną
ZOBACZ TEŻ: Oto objawy RAKA PIERSI. Kobiety często je ignorują
Źródło: www.zdrowie.radiozet.pl