Czy warto mówić do dziecka w łonie matki? Naukowcy nie mają żadnych wątpliwości
Jak wskazują naukowcy mówienie do dziecka w łonie matki ma wiele istotnych korzyści jakie może zapewnić młoda mama swojemu jeszcze nienarodzonemu dziecku. Mówienie pobudza rozwój płodu oraz od pierwszych miesięcy życia przyczynia się do rozwoju więzi uczuciowej z rodzicami.
Dlaczego tak jest? Podświadomość programuje się stale- od trzeciego miesiąca życia do końca, a więc dzień, noc, na jawie i we śnie. Wszelkie bodźce, słowa, wrażenia dotykowe docierają do naszych zmysłów i rejestrują się.
Naukowcy twierdzą, że od 6 miesiąca życia dziecko w łonie matki zaczyna być świadome życia zewnętrznego, a więc już wtedy możemy dostarczać tej małej istocie miłych dźwięków, czyli spokojnego głosu przyszłego rodzica. Oczywiście dźwięki nie będą słyszane z zupełną dokładnością. Dzieje się tak, ponieważ dziecko jest zanurzone w płynie owodniowym, dlatego wszystko co dobiega do jego uszu jest złagodzone i rozmyte. Nie ma natomiast wątpliwości, że poprzez regularne mówienie do dziecka pojawia się u niego pierwsze odczucie bezpieczeństwa ora więź z mamą wskutek słuchania tych samych dźwięków.
ZOBACZ TEŻ POŻEGNAJ SIĘ Z CELLULITEM SKUTECZNIE! Ta metoda działa cuda
Głos swoich rodziców maluch będzie przecież słyszał przez całe życie dlatego miłość i poczucie bezpieczeństwa można tworzyć i budować jeszcze przed porodem.
Specjaliści zapewniają, że mówienie do dziecka w łonie matki, podobnie jak śpiewanie mu czy słuchanie razem muzyki klasycznej wpływa z ogromną korzyścią na rozwój i stymulację układu nerwowego. Bodźce pochodzenia zewnętrznego mogą nawet sprawić, że maluch słuchający przyjemnych dźwięków zacznie poruszać się w kierunku miejsca, z którego one pochodzą.
Jak prawidłowo mówić ?