NIE kupuj tych żywych CHOINEK! Zawierają…
Żywa choinka jest nieodłącznym elementem każdych świąt. Wprowadza do naszego domu wspaniały klimat i magię Bożego Narodzenia…
Jeżeli chcesz postawić w tym roku w domu żywą choinkę, koniecznie dowiedz się, jakich gatunków powinno się unikać. Niestety, nastawiony na zysk sprzedawca może zataić przed tobą kilka kluczowych faktów.
Jakich drzewek nie kupować do swojego domu?
Świerk pospolity
To najczęściej kupowane drzewko, a jego największą wadą jest to, że bardzo szybko zaczyna gubić igły. Wystarczy zaledwie kilka dni, żeby cała magia świąt prysła wraz ze spadającymi igłami i opadającymi bombkami i lampkami choinkowymi. Gałęzie tego drzewka są bardzo giętkie, a igły osiągają maksymalną długość 2 cm. Jeżeli chodzi o zalety świerku pospolitego, jedną z nich bez wątpienia jest jego ciemnozielony kolor i intensywny żywiczny zapach, który wprowadza wspaniały klimat do naszego domu.
Świerk kłujący
Mimo iż świerk kłujący utrzymuje ładny wygląd nieco dłużej niż świerk pospolity, drzewko to też sypie się stosunkowo szybko, więc lepiej go unikać. Jego igły mają długość około 3 centymetrów. Ogromną wadą tego drzewka jest to, że jest ono bardzo kłujące, więc zupełnie nie nadaje się dla rodzin z dziećmi oraz zwierzętami domowymi. Świerk kłujący ma sztywne gałęzie o ładnym, szarozielonym zabarwieniu.
Jodła kaukaska
Drzewko to wygląda, jakby było namalowane – ma miękkie, zaokrąglone igiełki i soczyście zielony kolor. Jodła kaukaska ma regularny kształt, a jej igły zaczynają usychać dopiero po upływie 2 miesięcy. Niestety, jest ona bardzo droga, ale mimo to, dosyć chętnie jest ona wybierana na bożonarodzeniowe drzewko. Co ciekawe, drewno jodły nie wytwarza żywicy, więc możemy zapomnieć o pięknym i magicznym zapachu świąt.
Sosna pospolita (zwyczajna)
Drzewko to nie jest zbyt chętnie kupowane z uwagi na specyficzny kształt gałęzi i bardzo długie igły, które mogą osiągnąć nawet 10 centymetrów. Gałęzie sosny pospolitej są pionowe i bardzo sztywne. Plusem drzewka jest jego kolor i piękny zapach, który rozprzestrzenia się po pokoju, gdy tylko poczuje ciepło.
Czytaj też: Jak zachwycić gości na bożonarodzeniowym przyjęciu? Podpowiadamy!
Źródło: Lelum.pl
Zdjęcia: Pixabay