Telefon dla dziecka. W jakim wieku kupić dziecku telefon?

Nie da się ukryć, że żyjemy w świecie rozwiniętych technologii. Widok niemowlaka bawiącego się telefonem nikogo już nie dziwi. Coraz częściej przedszkolaki są uzależnione od tabletów, a w szkole to niemal wstyd nie mieć telefonu. Czy istnieje bezpieczna granica wieku, od której dziecko może mieć swój własny telefon?

Żyjemy w czasach, w których dziecko nie posiadające telefonu czuje się gorsze wśród rówieśników. Jest to zdecydowanie niepokojące zjawisko. Rodzice często pozwalają dzieciom grać na swoim telefonie, lub oglądać na nim bajki, aby mieć chwilę dla siebie. Jednak telefon służy przede wszystkim do dzwonienia. No właśnie, a kiedy jest odpowiedni moment, aby kupić dziecku jego własny telefon?

 

Telefon dla dziecka. W jakim wieku kupić dziecku telefon?

Najczęściej spotykanym terminem, w jakim dzieci otrzymują swoje własne telefony jest pierwszy lub drugi rok szkoły podstawowej. W tym wieku większość dzieci wychodzi samodzielnie do szkoły i wraca do domu. Zdarza się też tak, że dzieci po powrocie ze szkoły, zostają przez kilka godzin same w domu aż do powrotu rodzica. W takim wypadku możliwość telefonicznego kontaktu z dzieckiem uspokaja rodziców i daje poczucie bezpieczeństwa dziecku.

Telefon dla 7- letniego dziecka sprawdzi się także wtedy, gdy dziecko samo wychodzi na podwórko. Przecież nie zawsze jest pod oknami, czasami może zniknąć z pola widzenia. W takim przypadku rodzic może skontaktować się z dzieckiem.

 

Źródło: www.pixabay.com

 

Telefon dla dziecka. Jaki telefon wybrać?

Zazwyczaj pierwszy telefon dla dziecka jest prosty, z przyciskami i bez ekranu dotykowego. Powinien służyć wyłącznie do kontaktu z rodzicem. Jednak coraz więcej rodziców decyduje się na zakup smartfona. Dlaczego? Otóż rodzice obawiają się, że prosty model telefonu może stać się przyczyną drwin. Dzieci mają potrzebę dorównywania rówieśnikom, a rodzice nie chcą aby ich dziecko było wyśmiewane.

 

ZOBACZ TEŻ: Matka DŹGNĘŁA NOŻEM 8- letniego syna! Siebie też zraniła

 

Źródło: www.sosrodzice.pl

Komentarze

Komentarze