11-latka została MATKĄ! Jej rodzice są w SZOKU! Sprawę bada policja!

11-letni dziewczynka została najmłodszą matką w historii Wielkiej Brytanii. W ciążę zaszła, gdy miała 10 lat. Bliscy dziewczynki utrzymują, że nie mieli pojęcia, że dziewczynka jest w ciąży.

Dziecko urodziło dziecko

Jak donosi dziennik Daily Mail dziewczynka zaszła w ciążę w wieku 10 lat. Urodziła na początku tego miesiąca. Dziewczynka i jej dziecko czują się dobrze. Rodzina 11-latki twierdzi, że nie wiedziała, że dziewczynka jest w ciąży. Opieka społeczna bada sprawę i rozmawia z najbliższymi dziewczynki. Okoliczności, w jakich dziewczynka zaszłą w ciążę, zbada policja i prokuratura. W rozmowie z dziennikiem The Sun osoba z otoczenia dziewczynki, powiedziała:

To był potężny szok. Teraz jest otoczona specjalistyczną opieką. Najważniejsze jest to, że ona i dziecko czują się dobrze. Pojawia się pytanie dlaczego ludzie nie wiedzieli. To bardzo niepokojące.

Pexels

Zagrożenie dla mamy i dziecka

Dziewczynka urodziła dziecko po 30 tygodniu ciąży. Lekarze z Wielkiej Brytanii zaznaczają, że 11-latka jest najmłodszą matką w Wielkiej Brytanii. dr Carol Cooper powiedziała w rozmowie z dziennikiem The Sun:

To najmłodsza matka o jakiejkolwiek słyszałam. Średni wiek dojrzewania dziewcząt to 11 lat, jednak może rozpocząć się też między 8. a 14. rokiem życia. Może też zdarzyć się wcześniej. Nadwaga wpływa na wiele hormonów. Dzieci ważą o wiele więcej, przez co dojrzewanie przychodzi szybciej.

Ciąża w tak młodym wieku jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia mamy i maleństwa. Wzrasta ryzyko niskiej wagi urodzeniowej dziecka, stanu przed rzucawkowego matki oraz przedwczesnego porodu. Do tej pory najmłodszą matką w historii Wielkiej Brytanii była 12-letnia dziewczynka. Natomiast najmłodszą matką na świecie była dziewczynka pochodząca z Peru. Swoje dziecko urodziła w 1939 roku. Miała wówczas 5 lat, 7 miesięcy i 21 dni. Urodziła dziecko, które ważyło 3 kg. Zaczęła przedwcześnie dojrzewać z powodu silnych zmian hormonalnych. Jej rodzice uważali, że w jej organizmie rozwija się guz, a nie ciążą. Ojca dziecka nigdy nie udało się ustalić.

Źródło: Fakt

Zdjęcia: Pexels

Komentarze

Komentarze