13-latka zaczęła rodzić na egzaminie z matematyki. Po porodzie wróciła, żeby go dokończyć !

13-letnia dziewczynka z Ugandy zaczęła rodzić podczas pisania egzaminu. Po 20 minutach na świat przyszło jej dziecko. Młoda Mama wrócił do szkoły, żeby dokończyć egzamin z matematyki.

Poród w szkole

Godfrey Ssemanda, dyrektor szkoły w Buwamie przekazał mediom, że uczennica niespodziewanie zaczęła rodzić w szkole podczas zdawania egzaminu. 13-latka jak najszybciej została przetransportowana do szpitala. W klinice po zaledwie 20 minutach na świat przyszło jej dziecko. Poród przebiegał bez komplikacji.

Zdrowa Mama

Młoda Mama i noworodek czuli się dobrze. Po godzinie dziewczynka postanowiła wrócić do szkoły. Chciała dokończyć zdawanie egzaminu z matematyki.

Wyrozumiali egzaminatorzy

Po przybyciu na salę egzaminacyjną, dziewczynka dostała dodatkowe 45 minut na rozwiązanie zadań z matematyki. Następnego dnia ambitna Mama podeszła też do kolejnego egzaminu. Dziewczynka tak mówiła lokalnym mediom o porodzie:

Kiedy dostałam bólów porodowych poczułam, że świat się kończy, ale tez byłam pewna, że Bóg jest ze mną i nie mogę przegapić ani jednego egzaminu”

Rodzice dziewczynki twierdzą, że ojcem dziecka jest kolega ich 13-letniej córki. Nastolatka w ciąże zaszła podczas lockdownu spowodowanego pandemią koronawirusa.

źródło: polsatnews.pl

zdjęcie: Daily Monitor

Komentarze

Komentarze