Dziecko i Figura

Główna

21-latka wyglądała JAKBY KTOŚ BRUTALNIE JĄ POBIŁ! Jej historia wzruszyła LUDZI DO ŁEZ!

Sinead Smythe, endometrioza, endometrioza objawy

Endometrioza to problem wielu kobiet. Dotyka ono około 180-200 tys. kobiet na całym świecie. Jakiś czas temu 21-letnia Sinead Smythe opublikowała kontrowersyjny post w mediach społecznościowych, który ma na celu uświadomić ludzi, jak bardzo cierpią kobiety borykające się z gruczolistością zewnętrzną.

Endometrioza jest chorobą, która jest związana z zaburzeniami menstruacji. Powoduje ona, że osoba chorująca bardzo cierpi i odczuwa silne bóle w miednicy mniejszej. Krawienia miesiączkowe są bardzo obfite i trwają dłużej niż u większości kobiet. Kobiety borykające się z problemem endometriozy mogą mieć zaburzone zdolności rozrodcze, co w rezultacie może doprowadzić do bezpłodności.

21-letnia Sinead Smythe postanowiła opisać jak silne są bóle, które odczuwa. Obok wpisu pojawiło się zdjęcie, sugerujące jakoby kobieta była ofiarą przemocy. Dziewczyna chciała w ten sposób zobrazować Internautom, z jakim bólem zmagają się jej narządy rozrodcze podczas comiesięcznego krwawienia Na jej brzuchu widać mnóstwo siniaków. Wpis bardzo poruszył użytkowników Facebooka.

„Tylko dlatego, że endometrioza jest niewidoczna. To nie oznacza, że jej tam nie ma! Wyobraź sobie własne ciało działające przeciwko Tobie(…) Wyobraź sobie, że nie ma lekarstwa. Wyobraź sobie, że będziesz musiał z tym żyć do końca życia. Wyobraź sobie nieustannie otrzymywaną od specjalistów fałszywą informację – „urodzi się dziecko, które cię wyleczy” lub „wyleczy cię histerektomia”. W rzeczywistości czujesz się tak, jakby to była twoja jedyna opcja(…)Pojawiają się lęki i depresja. Paraliżujący ból, który powstrzymuje cię od uprawiania hobby, które kochasz. Rozdzierający ból, który powstrzymuje cię od zatrudnienia i zarabiania na życie(…)Ból, który wydaje się jak fajerwerki uwięzione w całym ciele. Ból, który zachowuje się jak kot, który próbuje wydostać się z brzucha. Ból, który sprawia, że jesteś fizycznie chory. Ból, który wydaje się trwały. Czujesz się tak przerażony i nikt ci nie wierzy, bo nie wyglądasz źle. Mam nadzieję, że ta wiadomość będzie potężna!”

endometrioza, edometrioza objawy, pobicie

Zobacz też: Barbara Kurdej-Szatan PRZYZNAJE SIĘ do WSTYDLIWEGO problemu! Podobny PROBLEM ma wiele POLEK!

Źródło: Facebook Sinead Smythe

Źródło zdjęcia: Facebook Sinead Smythe

  
Wyżej