22-latek poślubił 10-latkę!? Szokujące nagranie obiegło sieć

22-latek poślubił 10-latkę!? Szokujące nagranie obiegło sieć. Widzimy na niej małą dziewczynkę w dniu swojego ślubu. Tuż obok niej siedzi „małżonek”. Przerażająca ceremonia miała miejsce jakiś czas temu w Iranie.

Polski Kodeks rodzinny i opiekuńczy określa dolną granicę wieku dla obojga małżonków na 18 lat, jednakże z ważnych powodów sąd może zezwolić na zawarcie małżeństwa kobiecie, która ukończyła 16 lat. Niestety, w niektórych krajach prawa kobiet nie są respektowane. W szczególności w krajach arabskich dochodzi do zawarcia małżeństw dorosłych mężczyzn i… małych dziewczynek.

Zobacz też: PEPCO WYCOFUJE ZE SPRZEDAŻY POPULARNĄ ZABAWKĘ! Sprawdź, czy masz ją w swoim domu

Organizacje na rzecz przeciwdziałania molestowaniu dzieci protestują i głośno wyrażają swój sprzeciw wobec sytuacji, w których to dzieci zmuszane są do zawierania związków małżeńskich. Sytuacje takie są nagminne w krajach muzułmańskich.

Do przerażającego zdarzenia doszło ostatnio w Iranie, gdzie na ślubnym kobiercu stanął dorosły mężczyzna wraz z…10-letnią dziewczynką. Nagranie z wesela obiegło świat i wywołało medialną burzę.

Gdy sprawą zainteresowały się lokalne władze małżeństwo 22-latka i jego 10-letniej „żony” zostało unieważnione przez sąd. Wedle prawa w tym kraju związek małżeński mogą zawierać dziewczyny, które ukończyły 13 rok życia. Osoby, które doprowadziły do ceremonii będą pociągnięte do odpowiedzialności karnej.

 

https://twitter.com/i/status/1168617597455294465

Przerażająca historia…

Źródło, zdjęcie: Twitter

 

Komentarze

Komentarze