3 nietypowe zastosowania szamponu do włosów!

Szampon do włosów mimo swojego podstawowego przeznaczenia może być również wykorzystany podczas wielu domowych czynności. Zawiera on liczne substancje wygładzające i nabłyszczające dlatego świetnie sprawdzi się podczas świątecznych porządków.

Pielęgnacja roślin

Rośliny niewątpliwie mają wiele zalet, oczyszczają powietrze z toksyn i dostarczają dodatkowej dawki tlenu. Niestety lubią też gromadzić spore ilości kurzu, który często osadza się na liściach. Tutaj pojawia się pierwsza zasługa szamponu, a więc zapobieganie osadzaniu się zanieczyszczeń na powierzchni rośliny.

W tym celu warto przygotować oczyszczającą mieszankę, gdzie  w miseczce z wodą rozmieszany zostanie szampon. Następnie należy nasączoną szmatką przemyć liście, co spowoduje, że kurz będzie się osadzał znacznie wolniej.

https://www.instagram.com/stk_travel/

Usuwanie naklejek i plastrów

Szampon do włosów sprawdza się również w likwidacji niechcianych naklejek z mebli. Wystarczy jedynie zmoczyć gąbkę sporą ilością kosmetyku, a następnie pocierać szorstką stroną zmywaka. Z kolei w przypadku naklejek na słoikach czy innych szklanych pojemnikach pozbędziesz się jeśli wstawisz je na około 20 minut do miski z ciepłą wodą  i 2 łyżkami szampony.

Ochrona okularów i szczotek

Niewielu z nas wie, że szampon świetnie zapobiega zaparowaniu szkieł. Aby więc temu zapobiec należy posmarować szkła szamponem, opłukać z produktu, a następnie delikatnie przetrzeć szła. W podobny sposób oczyścić można rekwizyty do włosów: szczotki bądź grzebienie.

https://www.instagram.com/secretaddiction_pl/

Zamiennik proszku do prania

Jeśli właśnie skończyły się twoje zapasy proszku do prania, wcale nie musisz od razu ruszać do sklepu po nowy. Tymczasowo posłużyć Ci może szampon do włosów. Szczególnie świetnie sprawdza się do prania delkatnych, wełnianych tkanin i ubrań dziecięcych.

Jednak jeśli zdecydujesz się zastąpić nim prawdziwy proszek, należy pamiętać, by wlać go do pralki o polowę mniej niż płynu do prania, ponieważ mocno się pieni. Ponadto kosmetyk skutecznie likwiduje zabrudzenia tapicerki materiałowej z mebli, a także skutecznie pozbywa się pojedynczych plam na ubraniach np. zabrudzeń kołnierzyka koszuli.

Zdjęcie główne: https://www.instagram.com/elementcosmeticspolska/

 

Komentarze

Komentarze