Poznaj 3 produkty z Twojej kuchni. To one zdziałają cuda w codziennej pielęgnacji!

Drogerie prześcigają się w ofercie specjalistycznych kosmetyków do każdego skrawka naszego ciała. Przez tak duży wybór, zapominamy o domowych, naturalnych sposobach pielęgnacji.  3 produkty, które na pewno masz w swojej kuchni! Zobacz jak je wykorzystać w dbaniu o włosy, skórę i paznokcie.

https://pl.freepik.com/
  1. Soda oczyszczona

Dodaj ją do szamponu. Odrobinę sody wysyp na dłoń i zmieszaj z ulubionym szamponem. Dzięki tej mieszance, skóra lepiej wchłonie składnik odżywcze, zawarte w kosmetyku.  Dodatkowo, lepiej oczyści włosy, które po umyciu staną się lśniące i miękkie. Pamiętaj jednak, aby nie wykonywać tego więcej niż dwa razy w miesiącu!

  1. Jajka

Jak można wykorzystać jajko do pielęgnacji? Jako produkt przeciwzmarszczkowy! Takie kremy swoje kosztują, więc warto skorzystać z tego sposobu. Na widoczne zmiany skórne, regularnie nakładaj białka jajek. Pozwolą nawilżyć i napiąć cerę. Sama wypróbuj!

  1. Pomarańcza

Teraz kolej na paznokcie. Jeżeli borykasz się z kruchą i łamliwą płytką, wypróbuj tę mieszkankę. Sok z pomarańczy wymieszaj z przeciśniętym przez praskę, ząbkiem czosnku. Nałóż na paznokcie i trzymaj około 10 minut. Następnie namocz paznokcie w oliwie, przez kolejnych kilka minut. Jeżeli będziesz to robić systematycznie, zauważysz różnicę. Dzięki temu, będziesz mogła cieszyć się mocniejszymi i pięknymi paznokciami!

Trudno o bardziej naturalne kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Wypróbujesz któryś z tych sposobów? A może skorzystasz ze wszystkich wskazówek?

Komentarze

Komentarze