30-letnie zmumifikowane zwłoki znalezione za domem projektanta mody Yves Saint Laurent

W okolicach zabytkowej, opuszczonej rezydencji w Paryżu, którą zamieszkiwał przed laty słynny francuski projektant mody Yves Saint Laurent znaleziono 30-letnie zmumifikowane zwłoki – donosi The Guardian.

Kim był Yves Saint Laurent?

Yves Saint Laurent był francuskim projektantem mody, który w 1961 roku założył własną markę modową. Uważany jest za jednego z czołowych projektantów mody XX wieku. W 1985 roku Caroline Rennolds Milbank napisała o nim:

„Yves Saint Laurent, najbardziej uznany i najbardziej wpływowy projektant ostatnich dwudziestu pięciu lat, przyczynił się do powstania mody z popiołów z lat 60. Był w stanie dostosować swój styl do zmian w modzie w tym okresie. Podszedł do mody z innej perspektywy, chcąc, aby kobiety czuły się wygodnie, a jednocześnie wyglądały elegancko”.

Czytaj też: W górach znaleziono zwłoki. Ciało leżało 100 metrów od głównego szlaku

Znaleźli mumię pod stosem desek i gruzu

Pracownicy organizacji zajmującej się renowacją budynków znaleźli mumię pod stosem desek i gruzu w budynku za domem legendarnego projektanta mody Yves Saint Laurent w prestiżowej części stolicy Francji, kilka minut od Domu Inwalidów i oficjalnej rezydencji francuskiego premiera. Dom jest pusty od lat 80-tych XX wieku.

Ślady złamań i ran kłutych

Na ciele ofiary znaleziono ślady złamań i ran kłutych, co przemawia za wersją morderstwa z premedytacją. Zmarłego zidentyfikowano na podstawie dokumentów zachowanych przy zwłokach. Okazało się, że był to niejaki Jean-Pierre Renault, który nie posiadał stałego miejsca zamieszkania. Dzięki sprawnej akcji policji wkrótce odnaleziono dzieci zmarłego i poinformowano je o znalezieniu zwłok ich ojca.

Właściciel rezydencji, który w styczniu br. kupił budynek za 35 mln euro, odmówił komentarza w tej sprawie.

Źródło: The Guardian

Zdjęcia: Wiki

Komentarze

Komentarze