31-latek zabił NA PASACH DWIE NASTOLATKI. Nie pójdzie do więzienia!

Właśnie zapadł wyrok w sprawie 31-letniego Arkadiusza O., który ponad rok temu potrącił na pasach 15-letnią Lenę oraz 14-letnią Wiktorię. Skutkiem potrącenia była śmierć młodych dziewcząt. Wyrok, który wydał sąd pozostawia wiele do życzenia.

Do zdarzenia doszło w 2017 roku w Mikołowie. Mężczyzna jechał zdecydowanie za szybko i spowodował wypadek, który przyczynił się do utraty zdrowia dziewczynek. W wyniku krwotoków wewnętrznych obydwie zmarły. Przeżył jedynie Michał G., który po wypadku musi poruszać się o lasce. W wyniku poniesionych obrażeń miał złamaną nogę w biodrze.

Rodzice nastolatek są zdruzgotani decyzją sądu. Oskarżony 31-latek usłyszał następujący wyrok: rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata.

„Wnioskowaliśmy o 3 lata bezwzględnego więzienia. Czekamy na pisemne uzasadnienie wyroku. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem mogę powiedzieć, że będziemy składali apelację od tego wyroku”- powiedział prokurator Jacek Długosz, z Prokuratury Rejonowej w Mikołowie.

31-letni Arkadiusz O. przeprosił rodziny zmarłych dziewczynek. Decyzją sądu, w ramach rekompensaty ma również wypłacić im odszkodowanie – 100 tysięcy złotych dla każdej z rodzin, a także 50 tysięcy dla poszkodowanego Michała G.

Zobacz też: CELEBRYTKA spowodowała WYPADEK PO PIJAKU! Usłyszała JUŻ ZARZUTY

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Źródło: fakt.pl

Komentarze

Komentarze