3 błędy popełniane podczas pracy przy biurku!

Mimo, że praca przy biurku zalicza się raczej do komfortowych warunków zatrudnienia,  bywa również bardzo męcząca. Okazuje się jednak, że wszelkie skutki uboczne odbijające się na naszym zdrowiu często występują z podwójną siłą. A wina w dużej mierze leży  po naszej stronie. Warto więc poznać najczęściej popełniane błędy i spróbować je chociaż powoli eliminować! 

Nieodpowiednie ustawienie ekranu komputera

Z reguły ekran powinien znajdować się na wysokości naszego wzroku. Nic wyżej, nic niżej. Bowiem niżej ustawiony zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia zwyrodnień części szyjnej kręgosłupa, a towarzyszyć im mogą bóle głowy. Dlatego też pracując na laptopie, warto zaopatrzyć się w specjalnie przystosowane podstawki, w przypadku komputera stacjonarnego, ustawić monitor na lekkim podwyższeniu

https://www.instagram.com/grudniewscy.pl/

 

Dodatkowo podczas  kilkugodzinnej pracy przed komputerem zaleca się krótkie przerwy, najlepiej co 30 minut, gdzie należy przenieść wzrok z ekranu na widok za oknem bądź zielony element w pomieszczeniu.

https://www.instagram.com/sasha.codes/

Nieodpowiednie ułożenie nóg

Zwykle pracując za biurkiem większość z nas wypracowała sobie nawyk zakładania nogi na nogę. Być może wynika to z wygody pozycji, jednak jak się okazuje może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Otóż takie ułożenie nóg zwiększa ryzyko wystąpienia zwyrodnień stawu biodrowego i kręgosłupa.

https://www.instagram.com/stanleycentrummedyczne/

Nieprawidłowe ułożenie ciała

Błąd, który zauważyć możemy u  większości pracowników biurowych, a mianowicie nieprawidłowe ułożenie ciała w fotelu. Wielu z nich wybiera pozycję, gdzie pośladki są nienaturalnie wysunięte do tyłu. Siedząc w ten sposób zmniejsza się pojemność wdechowa klatki piersiowej, co powoduje ucisk narządów wewnętrznych, który może spowodować chociażby przykurcz mięśni piersiowych.

Natomiast właściwa pozycja to ta, gdzie trzy grupy stawów tj. biodrowe, kolanowe i łokciowe ułożone są pod kątem 90 stopni. Z kolei kręgosłup musi naturalnie przylegać do biurowego fotela.

Zdjęcie główne: https://www.instagram.com/profcoders/

 

 

Komentarze

Komentarze