5 pomysłów na fajne, rodzinne popołudnie

Zimno, wietrznie, spacer trzeba było ograniczyć do rundy honorowej wokół osiedla. A słodkie dzieciaczki zaczynają z nudów roznosić mieszkanie. Jak spędzić miłę rodzinne popołudnie w czterech ścianach? Oto nasze podpowiedzi!

1. Wspólne gotowanie obiadu
Dzieci uwielbiają robić coś razem z rodzicami. Nie musi to być nic ambitnego, uszczęśliwi je nawet wspólne obieranie ziemniaków, panierowanie kotletów czy przyrządzanie sałatki. Chętnie posprzątają z nami po obiedzie. To może być bardzo przyjemny, wspólny czas, tylko nie zepsujmy tego awanturą o rozsypaną mąkę czy rozlane mleko. Wypadki zdarzają się każdemu.

2. Wspólna lektura dobrej książki
Czytanie dziecku to ważna inwestycja w jego rozwój. Wspólny czas z książką zaspokaja potrzeby emocjonalne dziecka. Jesteśmy blisko, przytulamy się, poświęcamy dziecku czas – okazujemy mu miłość. Czytanie rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, poprawia koncentrację, ćwiczy pamięć, rozwija poczucie humoru, uczy rozróżniania dobra i zła, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy, ułatwia naukę, przygotowuje do samodzielnego pisania i czytania.

3. Gra planszowa
Od czasów naszego dzieciństwa rynek gier planszowych rozwinął się bardzo. W tej chwili mamy naprawdę spory wybór i nie jesteśmy skazani na nieśmiertelnego chińczyka. Gry planszowe dla dzieci są naprawdę fajne, dają sporo radości wszystkim uczestnikom graczom i uczą godzenia się z porażką. Czasem ta nauka jest długa i bolesna.

4. Ćwiczenia fizyczne
Dzieci bardzo lubią wszelkie formy ruchu. Przysiady, skłony, pajacyki, przewroty – wszystko to będą ćwiczyć z zapałem na dywanie, pod czujnym okiem dorosłego trenera. Przy okazji wyładują trochę energii.

5. Teatrzyk
Do stworzenia domowego teatrzyku potrzeba dwóch krzeseł, koca i kilku pluszaków. Możemy odegrać dowolną sztukę, czy to z klasycznego repertuaru, czy współczesną – jakieś zdarzenie z życia naszej rodziny.

Dorota Smoleń, fot. pixabay.com

Komentarze

Komentarze