5 sposobów na przetłuszczające się włosy

Mycie włosów to dość pracochłonne zajęcie. Kładąc się spać z mokrą głową, mamy pewność, że rano będziemy musiały stać godzinami przed lustrem aby doprowadzić kosmyki do ładu. Poranne mycie zwiastuje dokładne wysuszenie i układanie – zwłaszcza zimą. Zatem, jak zapobiec przetłuszczaniu się włosów?

https://pl.freepik.com/
  1. Peeling

Tak, peeling stosujemy nie tylko na ciało. Zabieg ten, oczyści skórę głowy z martwych komórek, a to wzmocni wchłanianie kosmetyków. Nie musisz kupować specjalnych peelingów. Wystarczy, że do szamponu dodasz cukier. Pamiętaj jednak, żeby nie robić tego za często.

  1. Letnia woda

Im wyższa temperatura, tym włosy szybciej się przetłuszczają. Dlatego tak ważna jest temperatura wody. Najlepiej spłukiwać głowę letnią wodą. To także ważny element przy suszeniu. Ustaw suszarkę na chłodniejszy nadmuch. Jeśli możesz, to całkowicie zrezygnuj z lokówki i/lub prostownicy.

  1. Pościel

Zadbaj o czystą pościel. Często ją wietrz i zmieniaj raz w tygodniu. Pościel zbiera mnóstwo brudu i naskórka. Zrezygnuj z jedzenia w łóżku, niech to będzie miejsce tylko do spania. Pamiętaj także o demakijażu! Kosmetyki wcierają się w pościel, a to źle wpływa nie tylko na cerę, ale także na kondycję Twoich włosów.

  1. Minimalizm

Naucz się zasady: mniej znaczy więcej. W praktyce oznacza to, że im mniej kosmetyków do włosów używasz, tym lepiej dla nich. Pielęgnacja jest ważna, ale w granicach rozsądku. Zbyt duża ilość odżywek czy olejków, bardzo obciąża włosy i odbiera im świeżość. Postaw na naturalne kosmetyki, które nie szkodzą delikatnym końcówką. Całkowicie zrezygnuj z pianek i lakierów do włosów.

  1. Spinaj włosy

Rozpuszczone włosy są bardzo zmysłowe. Jednak są one wtedy bardziej narażone na uszkodzenia. Ponad to, częste czesanie włosów, pobudza wydzielanie sebum. Efekt? Przetłuszczające się włosy. Dlatego staraj się codziennie je upinać. Dzięki temu nie będziesz musiała używać szczotki w ciągu dnia, kosmyki będą pod kontrolą, a Ty nie będziesz musiała tak często myć głowy.

Dzięki tym sposobom, nie będziesz musiała tak często myć włosów. Zaoszczędzisz czas, kosmetyki, a Twoja fryzura będzie piękna i zadbana J

 

Komentarze

Komentarze