500 PLUS bez kryterium dochodowego. Sprawdź, kiedy złożyć NOWY WNIOSEK

Dowiedz się, w jakich terminach należy złożyć nowe wnioski „Rodzina 500plus” oraz „Dobry Start 300 plus”.

Świadczenie 500 plus przyznawane jest na rok czasu. Obecnie okres rozliczeniowy trwa od 1 października 2018r. do 30 września 2019r.  Aby zachować kontynuację wpłat, nowy wniosek musimy złożyć  drogą tradycyjną między 1 a 31 sierpnia oraz od 1 lipca przez Internet.

 

Online możesz zgłosić świadczenie za pośrednictwem strony Ministerstwa Rodziny, przez bankowość elektroniczną, za pośrednictwem PUE ZUS lub empatia.mpips.gov.pl.

Uwaga! Od 1 lipca 2019 r. program 500 plus będzie przysługiwał na wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę.

 

ZOBACZ TEŻ:To właśnie te pary budują długotrwałe związki! Łączą ich tylko 3 stałe cechy

 

Z kolei termin złożenia wniosku 300 plus na wyprawkę dla dziecka przysługuje do 30 listopada. Podobnie jak w przypadku  500plus, również  jest możliwość złożenia dokumentu online od 1 lipca, a osobiście od 1 sierpnia. Program „Dobry Start” jest wypłacany jednorazowo, niezależnie od dochodów.

Wnioski można składać w gminie do której należymy, listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez Internet. Wybierając miejsce składania świadczenia należy pamiętać, że liczy się miejsce zamieszkania, a nie zameldowania.

 

Żródło:edziecko.pl / pixabay

Komentarze

Komentarze