Dziecko i Figura

DZIECKO

KONIEC z 500 PLUS od przyszłego roku?! Zamiast tego pojawi się…

plus

Istnieje szansa, że 500 plus zmieni swoje kryteria, a zamiast tego pojawi się…

Świadczenie może zostać podniesione ze względu na zmiany w inflacji, dlatego też partia rządząca PiS nie wyklucza wprowadzenia zmian z tym związanych. Jeżeli nastąpiłaby waloryzacja świadczenia, to by oznaczało, że 500 plus przestanie istnieć. Czy zamiast tego mogłoby się pojawić np. 600plus?

 

Odkąd zniesiono kryterium dochodowe, dodatek pieniężny na dziecko cieszy się wśród Polaków bardzo dużą popularnością. Szczególnie, że jest przyznawane także na pierwszego malucha.

 

„Nie wykluczam, że takie pomysły mogą się pojawić, mamy wiele planów na przyszłą kadencję, ponieważ wierzymy, że obywatele zaufają nam ponownie. Zależy nam na tym, by Polacy realnie odczuwali poprawę kondycji polskiej gospodarki, również we własnej kieszeni”-powiedział  Stanisław Szwed-Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

ZOBACZ TEŻ:Naukowcy nie mają wątpliwości! Ta czynność PO URODZENIU dziecka OBKURCZA MACICĘ do pierwotnych rozmiarów!

 

Przypominamy, że o 500 plus mogą ubiegać się także osoby niepełnosprawne oraz emeryci i renciści. Ich dochody nie mogą jednak przekraczać kwoty 1100zł brutto miesięcznie. Przykładowo, jeżeli czyjaś wypłata wynosi 1300 złotych, czyli o 200 złotych więcej niż próg dochodowy, zostanie mu wypłacone 200 złotych mniej z tytułu 500+ dla niepełnosprawnych.

 

Źródło:edziecko/pixabay

  
Wyżej