Jak CZYŚCIĆ FOTELIK SAMOCHODOWY Twojego dziecka oraz dlaczego to takie WAŻNE!

Okruchy, lepkie palce, rozlany sok i niezidentyfikowane zapachy: to zdecydowanie nie są ulubione rzeczy rodziców. A jednak, pomiędzy kolejną wycieczką do parku a przejazdem  do przedszkola, Twój samochód – i fotelik twojego dziecka – gromadzą wszystkie te niezbyt zabawne rzeczy. Aby wyczyścić fotelik swojego dziecka, poprosiliśmy Carolyn Forte, dyrektora Laboratorium Czyszczenia Instytutu Dobrego Sprzątania, o jej fachową poradę.

#Jak czyścić fotele samochodowe

Zawsze powinieneś najpierw sprawdzić szczegółowe instrukcje producenta dotyczące czyszczenia. Niektóre modele wymagają ręcznego prania lub czyszczenia miejscowego (zanurzanie taśm w wodzie może je osłabiać ), podczas gdy inne pokrowce na siedzenia mogą wytrzymać pranie w pralce.

Po ustaleniu, wytrzyj plastikowe, winylowe i metalowe części wilgotną ściereczką.  Nigdy nie używaj wybielaczy ani innych silnych środków czyszczących, ponieważ mogą one spowodować pękanie materiału (łagodne mydło i woda powinny wystarczyć). A kiedy odkurzasz swój samochód, upewnij się, że wytrząśniesz maty podłogowe – okruchy i brud zdecydowanie ukrywają się pod spodem.

#Dlaczego to takie ważne

Foteliki samochodowe dla dzieci są prawdopodobnie dużo bardziej brudne, niż ci się wydaje. W rzeczywistości badanie z 2014 r. wykazało, że mają dwa razy więcej zarazków niż przeciętna toaleta. Dr Anne-Marie Krachler – z Instytutu Mikrobiologii i Infekcji na Uniwersytecie w Birmingham – powiedziała Daily Mail, że „zarazki mogą łatwo rozprzestrzeniać się w samochodach, które nie są często czyszczone, zwłaszcza jeśli jesz w pojeździe lub zostawiasz tam śmieci i jedzenie.”

DB

Źródło: goodhousekeeping.com

Foto: iammommy.com

Komentarze

Komentarze