Dziecko i Figura

Ciąża

6 oznak, że JESTEŚ GOTOWA na DRUGIE dziecko!

drugie

Jeżeli zastanawiasz się, czy jesteś gotowa na drugie dziecko, czytaj dalej… Być może nasze rady pomogą ci rozwiać swoje wątpliwości?

Jedno dziecko to za mało?

Niektóre matki od samego początku wiedzą, że „wystarczy im jedno dziecko”, podczas gdy inne od zawsze marzyły o tym, żeby mieć liczne potomstwo. Jak wyczuć, czy jesteśmy już gotowe na kolejne dziecko? Czy są jakieś oznaki, że nadszedł właściwy moment na zajście w ciążę?

Oto 6 oznak, że jesteś już gotowa na drugie dziecko!

1. Chcesz, żeby twoje dziecko miało rodzeństwo

Posiadanie tylko jednego dziecka może przynieść pewne korzyści, na przykład zaoszczędzić nieco więcej pieniędzy niż posiadanie dwójki lub trójki dzieci. Mimo to matki czasami żałują, że ich pierworodne dziecko nie ma stałego towarzysza do zabaw. Kogoś, kogo mogłoby pokochać i z kim mogłoby dzielić się kiedyś wspomnieniami. Jeśli znajdujesz się właśnie w takiej sytuacji i myślisz, że fajnie byłoby, żeby twoje dziecko było starszym bratem lub siostrą, wszystko wskazuje na to, że jesteś gotowa na drugie dziecko.

2. Tęsknisz za czasem, kiedy twoje dziecko było młodsze

Dzieci dorastają w mgnieniu oka. Jednego dnia zabierasz je ze szpitala do domu, a następnego idą już na studia. Niektóre matki żałują, że ich dziecko nie pozostanie na zawsze maleństwem. Jeśli twoje dziecko wydoroślało i brakuje ci dni, kiedy twój maluch był noworodkiem, być może nadszedł czas, aby rozważyć powiększenie swojej rodziny.

3. Jesteś smutna, kiedy widzisz, że twoje dziecko staje się samodzielne

W miarę dorastania dzieci zyskują pewną niezależność i uczą się, jak samodzielnie wykonywać określone czynności. Niektóre matki uwielbiają niezależność, jaką zyskuje ich dziecko w miarę dorastania. Inne czują się, jakby ich dziecko już ich nie potrzebowało, co wprawia je w zasmucenie. Jeśli chciałabyś ponownie być całym światem dla swojego dziecka, być może jesteś już gotowa na zajście w kolejną ciążę.

Czytaj też: ZŁE WIEŚCI! Badania sugerują, że ciąża może PRZYSPIESZYĆ…

4. Tęsknisz za byciem w ciąży

Niektóre kobiety uwielbiają być w ciąży, podczas gdy inne tego nie znoszą. Wszystko jest uzależnione od dokuczających im objawów. Jeśli byłaś jedną z matek, które bardzo uwielbiały być w ciąży i nie masz nic przeciwko temu, żeby przeżyć to od nowa, to być może nadszedł odpowiedni moment, aby znów mieć dziecko.

5. Jesteś podekscytowana na samą myśl o dziecku

Oglądanie zdjęć noworodków i rozmawianie o dzieciach może czasami wywoływać u niektórych kobiet podekscytowanie. Jeśli jedna z twoich przyjaciółek ogłosi ci, że jest w ciąży, a ty bardzo ekscytujesz się tym faktem, być może nadszedł moment, żeby zacząć myśleć o tym, by mieć kolejne dziecko?

6. Po prostu kochasz być mamą

Niektóre kobiety nie czują się „kompletne”, dopóki nie mają dziecka. Ale czasami nawet mając już jedno dziecko mogą mieć wrażenie, że „to po prostu za mało”, ponieważ zawsze wyobrażały sobie, że mają większą rodzinę. A może po prostu uwielbiasz być matką? Jeśli macierzyństwo sprawia, że czujesz się szczęśliwa i spełniona, z pewnością jesteś gotowa, aby mieć kolejne dziecko!

Źródło: Babygaga.com

Zdjęcia: Pixabay


  
Wyżej