9 powodów do ZAKOŃCZENIA swojego związku!

Zdrada, zadłużenie, ukrywanie małżeństwa, to tylko niektóre z powodów, przez które rozpadają się związki. Zobacz wszystkie.

Nie ma mężczyzn idealnych, nie istnieją idealne związki. Z tym stwierdzeniem zgodzi się na pewno każda kobieta. Co odróżnia jednak partnera z wadami, od tego całkowicie wadliwego? W kogo warto inwestować swój czas i energię, a z kim pożegnać się jak najszybciej?

Przed wami lista 9 powodów do zakończenia związku (te najpoważniejsze zostawiamy na koniec).

1. On nadal mieszka z rodzicami (i nie dokłada się do wspólnych wydatków)

Nie ma nic złego w pomieszkiwaniu z rodzicami, jeśli skończyło się właśnie studia i dopiero poszukuje pierwszej pracy. Jednakże, jeżeli masz do czynienia z mężczyzną, któremu bardziej od samodzielności zależy na domowych obiadach, zastanów się, czy chcesz zostać jego „drugą mamą”. Istnieje szansa, że szuka on przede wszystkim gosposi, nie partnerki.

2. On nadal nie ma stałej pracy (i co gorsza, wcale jej nie szuka)

Okresy bezrobocia zdążają się wszystkim. Jeśli twój mężczyzna nie panikuje i zabiera się za aktywne poszukiwanie nowej pracy, pozostaje ci wspierać go w tym trudnym czasie. Jednakże, jeżeli częściej widzisz go grającego w gry komputerowe lub przysypiającego przed telewizorem, możesz mieć do czynienia z osobą, która nie ma wykształconego obowiązku pracy.

3. On lubi flirtować (i wcale tego nie ukrywa)

Gdy spotkaliście się pierwszy raz pomyślałaś – co za czarujący facet! Teraz jednak zauważasz, że jego czar nie jest zarezerwowany wyłącznie dla ciebie. Jeśli nie krępuje go twoja obecność i flirtuje z kelnerkami, sprzedawczyniami czy stewardessami, lepiej zajrzyj na jego skrzynkę wiadomości na Facebooku. Czy życie w ciągłej zazdrości i podejrzliwości na pewno jest warte trwania w tym związku?

4. On nie wie, co to kompromis (i zawsze musi postawić na swoim)

Może jest dużo starszy, a może po prostu uparty. Jeśli stwierdzasz, że twój mężczyzna zawsze musi postawić na swoim i nie dopuszcza możliwości kompromisu, zastanów się co przyniesie przyszłość. Kiedyś staniecie przecież przed wyborem miejsca na wakacje, mieszkania czy nawet imienia dla dziecka. W takich sytuacjach kompromis jest jedynym wyjściem, a jego odmowa, okazaniem braku szacunku dla twoich potrzeb.

powodów
Pexels

5. On ma niezdrowe nawyki żywieniowe (i pije zdecydowanie za dużo alkoholu)

Każdy mężczyzna lubi zjeść pizzę i wypić piwo, zwłaszcza jeśli spotyka się z kolegami na „bardzo ważny” mecz. Jednakże, jeżeli niezdrowe nawyki żywieniowe są codziennością, zaś alkohol pojawia się każdego wieczoru, powinnaś zacząć się martwić. Być może on zupełnie nie dba o stan swojego zdrowia i nie przewiduje skutków, jakie taka dieta może mieć w przyszłości. Co gorsza, jeśli do tego zdarza mu się korzystać z dużo mocniejszych używek i nie widzi w tym nic złego, zastanów się czy odpowiada ci wspólne życie w takiej formie.

6. Jego hobby zabierają mu cały wolny czas (a jemu to odpowiada)

Wszystkie podziwiamy facetów z ciekawym hobby, którzy potrafią z pasją opowiadać o swoich przygodach i dokonaniach. Jednakże, jeśli jego hobby przysłania mu cały świat, zaczyna to chyba bardziej przypominać mini-obsesję. Jeżeli on wybiera piłkę nożną lub koncerty z kolegami zamiast ciebie, stała dziewczyna nie jest mu raczej potrzebna.

7. Ty chcesz mieć dzieci, on nie (lub na odwrót)

Dziecko łączy dwójkę ludzi bardziej, niż cokolwiek innego na świecie. Jeżeli posiadacie jednak zupełnie odmienne wyobrażenie o wspólnej przyszłości, macie poważne problemy. Jeżeli jesteś osobą, która pragnie potomstwa – czy kochasz swego mężczyznę na tyle mocno, że poświęcisz to marzenie na rzecz bycia w bezdzietnym związku?

8. Jest w trakcie rozwodu (ale istnieje szansa, że może wrócić do żony)

Kiedy twój mężczyzna twierdzi, że z żoną „łączy go jedynie sala sądowa”, a od zakończenia małżeństwa dzieli go jedna rozprawa, spokojnie czekaj na dalszy ciąg wydarzeń. Jeśli jednak podejrzewasz, że między nimi nadal może istnieć szansa powrotu, zastanów się, czy miano „tej drugiej” na pewno ci odpowiada.

9. Zdradził (a ty nie umiesz poradzić sobie z utraconym zaufaniem)

Okoliczności zdrady bywają różne. Czasem jest to nic nie znaczący pocałunek po wypiciu dużej ilości alkoholu w klubie, czasem romans, który trwał długie miesiące. Rodzaj zdrady nie ma tak naprawdę znaczenia. Liczy się to, czy potrafisz mu wybaczyć oraz ponownie uwierzyć i zaufać. Nic bardziej nie rujnuje zaufania pomiędzy dwojgiem ludzi, niż zdrada. Jeżeli nie umiesz mu ponownie uwierzyć, nie trać czasu na tkwienie w takim związku.

Czytaj też: Błędy popełniane podczas RANDKI! Błąd numer 5 pojawia się NAGMINNIE i od razu PRZEKREŚLA SZANSĘ NA ZWIĄZEK!

powodów
Pexels

Źródło: Elitedaily.com, Psychology.com

Zdjęcia: Pexels

Komentarze

Komentarze