LWA i SŁONIA zostaw w DOMU, ale MOŻESZ przyjść z MAŁPĄ lub SZCZUREM! Takie ZASADY obowiązują w jednym z polskich…
Na co dzień nasi pupile nie mogą się udzielać na szerszym forum. Są jednak miejsca, gdzie obowiązują zupełnie inne zasady!
Takie właśnie zasady wprowadzono w jednym z polskich muzeów i to tylko na czas konkretnej wystawy. Chodzi o Muzeum Narodowe w Szczecinie i ekspozycję poświęconą zwierzętom pod hasłem: ZOOESTETYKA. Zwierzęta w sztuce.
Jak czytamy na stronie Muzeum:
„Zooestetyka, gromadząc kilkadziesiąt prac współczesnych artystów z kolekcji Muzeum Narodowego w Szczecinie, Zachęty Sztuki Współczesnej w Szczecinie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz zbiorów własnych zaproszonych do wystawy artystów, ukazuje niewielki, aktualny wycinek z długiej i niezwykle rozbudowanej historii reprezentacji zwierząt w sztuce.”
Czytaj także: Jak dożyć 100 lat w dobrej formie? Poznaj sekrety stuletnich Japończyków!
Organizatorzy wystawy uznali, że z twórczością dotyczącą zwierząt, powinni zapoznać się także jej bohaterowie. W związku z tym w każdą niedzielę do Muzeum można przyjść ze swoim pupilem. Zaproszone są psy, koty, króliki, chomiki, świnki morskie, myszki, szczurki, żółwie, leniwce, grzeczne małpy, papugi i kanarki.
A jakie zwierzęta nie mają wstępu? Tu pracownicy Muzeum piszą z poczuciem humoru:
„Z przyczyn obiektywnych i maniakalnej fobii jednego z pracowników muzeum wykluczamy obecność węży, pająków oraz innych przedstawicieli jadowitych gatunków. Z uwagi na ograniczoną nośność stropów nie możemy ugościć zwierząt wielkogabarytowych: słoni, hipopotamów, nosorożców, wielbłądów, żubrów, niedźwiedzi, antylop, zebr, krokodyli, jeleniowatych, goryli, yeti oraz żyraf (zbyt nisko!). Osobliwy charakterek wyklucza niestety także obecność lwów, tygrysów, panter, jaguarów, wilków oraz pokrewnych krwiożerczych stworzeń. Niemile widziane także będą pszczoły, osy, trzmiele, szerszenie, kleszcze i pchły. Suchy charakter muzeum uniemożliwia obecność zwierząt morskich.”
Wystawa ZOOESTETYKA. Zwierzęta w sztuce jest otwarta do 30 czerwca, a więcej informacji znajdziecie na stronie Muzeum – TUTAJ
fot. pixabay