A to niespodzianka! Sprawdź pogodę na majówkę! Zaskoczy Cię!

Polacy z utęsknieniem wyczekują  ciepłej i słonecznej wiosny! Co prawda ta kalendarzowa już dawno przyszła, ale niestety tej prawdziwej, jaką mieliśmy w ostatnich latach ciągle brak.  Wszyscy nie mogą się doczekać zrzucenia zimowych okryć wierzchnich i zamienienia ich na lekkie bluzki z krótkim i przewiewne spodenki. Tym bardziej niecierpliwie oglądają prognozy pogody, a to w związku ze zbliżającym się długim weekendem majowym.

Jak donoszą niektóre strony IMGW podało pogodę na pierwsze dni maja! Z dotychczasowych prognoz długoterminowych wynikało, że możemy się spodziewać temperatur blisko 14-15 °C. Jednak mieliśmy nadzieję, że meteorolodzy mogą się mylić i temperatura będzie nieco wyższa. Tak też się stało, bowiem prognoza pogody co prawda nie zmieniła się diametralnie, ale temperatury podane przez IMGW przewyższają te wcześniej spodziewane. Prawdziwą- ciepłą i pogodną majówkę będą mieć mieszkańcy południowych, zachodnich i centralnych regionów Polski. Tam termometry w niektórych miejscach wskażą nawet 24 ° C.  Jak każdy przypuszcza nieco chłodniej będzie w rejonach górskich oraz na północy Polski. Niestety nadal w nocy będzie doskwierać nam chłód, zatem lepiej na grilla czy na ognisko do znajomych wziąć cieplejsze ubranie. Jeżeli chodzi o dalsze prognozy, to również zapowiadają się obiecująco. Mamy nadzieję, że nie tylko temperatury wiosenne zostaną z nami, a że lato szybko uraczy nas swoim ciepłem.

Pogoda zatem będzie zachęcała do grillowania w gronie najbliższych oraz do krótkich wyjazdów i spacerów. Niektórzy z nas nawet wzięli sobie kilka dni urlopu, żeby jeszcze dłużej korzystać z odpoczynku.  Trzeba jednak pamiętać, iż hotele w tym czasie będą zamknięte, zatem organizacja różnego rodzaju działań będzie bardzo utrudniona.

Źródło: WP
Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze