Amerykańska firma odkryła „w 100% skuteczny LEK na koronawirusa”! Koniec z KWARANTANNĄ?

Pewna amerykańska firma twierdzi, że ma „w 100% skuteczny LEK na koronawirusa”! Wszysctko wskazuje na to, że zostanie on użyty do wykonania szczepionki.

Odkryli przeciwciało

Naukowcy z Sorrento Therapeutics of California twierdzą, że odkryli przeciwciało, które w 100 procentach zwalczają koronawirusa. Teraz chcą wykorzystać tę wiedzę do opracowania skutecznej szczepionki na COVID-19.

Niestety, nawet najbardziej optymistyczne ramy czasowe szacują, że wdrożenie do użytku szczepionki na COVID-19, zajmie rok lub dwa lata. W międzyczasie Sorrento Therapeutics planują szczegółowo zbadać odkryte przez nich przeciwciało. To białko immunologiczne w kształcie litery Y, które zaczepia się na powierzchni wirusa i, jeśli trzyma się wystarczająco mocno w odpowiednim miejscu, blokuje infekcję.

„Istnieje lekarstwo, które działa w 100 procentach. Jeśli w twoim ciele znajdzie się neutralizujące przeciwciało, nie będziesz już potrzebować dystansu społecznego. Możesz otworzyć drzwi i żyć bez strachu” – napisał w oświadczeniu prasowym dyrektor firmy.

Czytaj też: KONTROWERSYJNE słowa znanego profesora! „Szczepionka NIC NIE DA! Trzeba…”

lek
Pixabay

„Staramy się zapewnić społeczeństwu coś, co je ochroni, i to natychmiast” – dodał Henry Ji, prezes i dyrektor generalny Sorrento.

Ostatnie odkrycie, oparte na pomiarze infekcji komórek w laboratorium, będzie musiało zostać potwierdzone w badaniach na zwierzętach. Firma planuje przetestować, czy STI-1499 zapobiega infekcji u małp i prawdopodobnie fretek – dwóch gatunków podatnych na wirusa. Ji twierdzi, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Sorrento Therapeutics może rozpocząć testowanie przeciwciała w badaniach klinicznych z udziałem pacjentów z ciężkim przebiegiem COVID-19.

Sorrento uważa, że ​​STI-1499 może działać zarówno jako samodzielne leczenie, jak i jako część „koktajlu przeciwciał” skierowanego przeciwko trzem różnym częściom wirusa.

Czytaj też: ZDUMIEWAJĄCE słowa ordynatora szpitala zakaźnego w Tarnowie: „PANDEMIA TO FIKCJA, ponieważ…”

lek
Pixabay

Źródło: O2, CNN

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze