Apetyt rośnie w miarę patrzenia, czyli 10 wskazówek na udane party!

Boże Narodzenie to cudowny czas, któremu poza ubieraniem choinki i przygotowywaniem wieczerzy towarzyszą świąteczne odwiedziny. Przyjmując rolę gospodarza, powinniśmy zapewnić przybyłym wyśmienitą atmosferę. Jak udoskonalić przyjęcie, aby nasza biesiada zapadła każdemu w pamięć? Oto imprezowy dekalog!

1. Przysmaki na jeden kęs

To nic innego jak szybkie przekąski, które wymagają od nas jedynie zaangażowania widelca. Przystawki, które warto zaserwować to przede wszystkim: deska serów z owocami, kanapeczki koktajlowe, kulki serowe, krakersy z nadzieniem,  ruloniki z szynki,  przekąski z ciasta francuskiego czy typowe koreczki.

https://www.instagram.com/gosia_ber/

2. Apetyt rośnie w miarę…patrzenia

Oprócz  walorów smakowych, przygotowane potrawy musza kusić gości swoją prezencją. Dlatego nie zapominajmy o przybraniu potraw kilkoma listkami sałaty, rukoli czy bazylii. Zielony kolor ożywia i proponuje ucztę również dla oka.

3. Do dna!

Jeśli planujesz podać gościom poncz z lodem, zamroź w pojemniku na kostki lodu sok, który wykorzystujesz do przyrządzania napoju, bo dzięki temu topniejący lód nie rozcieńczy ponczu.

4. Serwowanie napojów

Napoje alkoholowe takie jak wina, likiery czy nalewki podajemy w ozdobnych karafkach. Natomiast napoje bezalkoholowe w ładnych dzbankach, przyozdobionych świeżymi owocami.

5. Szampan z bąbelkami

Przygotowując kieliszki do szampana, musimy dokładnie sprawdzić ich stan, gdyż nawet najmniejsza ilość płynu, którym uprzednio czyściliśmy kieliszki może zniszczyć bąbelki.

6. Kolorowe dodatki do soków

Aby uzyskać ciekawy efekt serwowanych soków, w pojemnikach na lód warto zamrozić cząstki owoców takich jak : pomarańcze, cytryny, czyli limonki, a następnie wrzucić do przygotowanych soków.

7.  Ozdobny poncz

Krawędzie misy, w której zamierzamy podać poncz warto przyozdobić zamrożonymi kiściami winogron.

https://www.instagram.com/monkaszwed/

8.  Zbrodnia przejedzenia

Pamiętaj, aby nigdy nie podawać zbyt dużej ilości jedzenia. Przecież nie chcemy być posądzeni o współudział w przejedzeniu, bo goście powinni zaspokoić jedynie głód, nie czując się ociężale.

9. Nie na ostatnią chwilę

Jeżeli przygotowanie imprezy spadło na twoje barki, koniecznie uwzględnij potrawy, które można zrobić wcześniej i zamrozić.

10. Optymalna temperatura

W pomieszczeniu, do którego zapraszasz gości powinna być ustawiona odpowiednia temperatura. Najlepiej niech będzie to około 20 °C . Zbyt chłodne wnętrze nie jest wskazane, ponieważ goście zaczynają rozglądać się za ciepłym okryciem. Natomiast w przypadku wysokiej temperatury, nie zdziwmy się, że przybyli zaczynają usypiać.

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Komentarze