ATAK koronawirusa! Nie żyje ZNANY reżyser!

Nie żyje znany chiński reżyser. Artysta poniósł śmierć w wyniku choroby wywołanej przez koronawirusa. Zmarła także cała jego najbliższa rodzina. Żona mężczyzny walczy o życie w szpitalu…

Nie żyje Chang Kai

Nie żyje 55-letni Chang Kai, chiński reżyser, który jakiś czas temu zaraził się koronawirusem. Mężczyzna zmarł w piątek 14 lutego 2020 r. O jego zgonie poinformowali przedstawiciele Hubei Film Studios.

Jak to się stało?

Kai żył na co dzień w mieście Wuhan, które z powodu koronawirusa objęto kwarantanną. Mężczyzna mieszkał wraz z żoną, siostrą i rodzicami w jednym domu. Wszyscy, poza żoną artysty, zmarli. Na chwilę obecną kobieta przebywa w szpitalu a jej stan jest uznawany za poważny.

 koronawirusa
Unsplash

CZYM JEST KORONAWIRUS?

Koronawirus 2019-nCoV to wirus należący do rodziny koronawirusów (coronaviridae), który rozprzestrzenia się w Chinach i innych krajach azjatyckich. Do tej rodziny zalicza się wiele wirusów. Mogą one powodować różne objawy i choroby, np. łagodne, takie jak przeziębienie, ale także ciężkie jak ciężki ostry zespół oddechowy (SARS).

„Koronawirus 2019-nCoV jest wirusem odpowiedzialny za obecną epidemię zakażeń układu oddechowego w Wuhan, w Chinach i tam po raz pierwszy został zidentyfikowany” – donosi RMF FM.

Niestety, wirusem tym łatwo się zarazić, ponieważ przechodzi on z człowieka na człowieka. Do najczęstszych objawów zalicza się wysoką gorączkę i symptomy przypominające zapalenie płuc.

Czytaj też: DRAMATYCZNE wieści na temat Marty Manowskiej! ZARAZIŁA SIĘ…?

Źródło: Super Express

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze