Dziecko i Figura

Główna

Atakowali i okradali STARUSZKÓW! 14-latkowie WPADLI w ręce POLICJI

ciało

Policja z Kamiennej Góry w województwie dolnośląskim zatrzymała jakiś czas temu dwóch 14-latków, którzy dokonywali rabunku na osobach w wieku podeszłym. Zwykle schemat działania nastolatków był jednakowy. Obserwowali osoby, które stały się ich celem, przewracali je na ziemię a następnie okradali z rzeczy osobistych czy pieniędzy.

„Działali za każdym razem w ten sam sposób. Podchodzili do wcześniej upatrzonych i obserwowanych przez nich osób, przeważnie osób starszych. Działając w dwójkę obezwładniali ich, przewracali na ziemię, a następnie zabierali telefony komórkowe, dokumenty oraz pieniądze”- mówi asp. szt. Grzegorz Szewczyk z policji w Kamiennej Górze.

Pierwszego nastolatka zatrzymano w poniedziałek, drugi wpadł natomiast w ręce policji kilka godzin później, na dworcu autobusowym w Kamiennej Górze. Policja potwierdza, że nastolatkowie jakiś czas temu zbiegli z poprawczaka, w którym razem przebywali. Karę za popełnione czyny wymierzy im sąd rodzinny. Aktualnie 14-latkowie przebywają w izbie dziecka.

Za kradzieże i rozboje grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz też: Zabił swojego 9-letniego brata, bo nie ODROBIŁ PRACY DOMOWEJ! 19-latkowi GROZI…

Źródło: fakt.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com

  
Wyżej