Badania nie kłamią! Oto najbardziej NIESZCZĘŚLIWY wiek dla człowieka!

Jaki jest najbardziej „nieszczęśliwy” wiek dla człowieka? Okazuje się, że jest to okres, w którym mamy…

Najbardziej „nieszczęśliwy” wiek

Naukowcy z Dartmouth College i National Bureau of Economic Research (USA) ustalili, w jakim wieku człowiek przeżywa najbardziej nieszczęśliwy okres w swoim życiu. Okazuje się, że jest to…

Przeanalizowali dane ze 132 krajów świata

Eksperci przeanalizowali dane ze 132 krajów świata. Podczas ankiety poproszono osoby w różnym wieku o ocenę poziomu swojego zadowolenia z życia. Okazało się, że najszczęśliwszy okres w życiu człowieka przypada na 18-20 lat. Potem sytuacja pogarsza się i osiąga szczyt w wieku około 47-48 lat.

Należy zauważyć, że mieszkańcy krajów rozwiniętych przeżywają kryzys w wieku 47 lat, w krajach rozwijających się w wieku 48 lat i dwóch miesięcy, a w Rosji, Chinach i Meksyku w wieku 43 lat. Stan ten utrzymuje się do 60 lat, po czym zaczyna się wzrost i w wieku 70 lat ludzie ponownie osiągają największą przyjemność z życia.

Czytaj też: Michelle Obama poważnie choruje! Niestety to…

Naukowcy podkreślili, że nie zależy to od czynników zewnętrznych, ale od procesów biochemicznych zachodzących w organizmie i poziomu hormonów.

„Hormony mają na nas naprawdę niebagatelny wpływ, co pokazują wyniki naszych ostatnich badań. Mimo wszystko, ludzie powinni robić wszystko, co w ich mocy, żeby zachować pogodę ducha i radość w życiu” – twierdzą eksperci.

A Wy czujecie się szczęśliwi w swoim wieku?

Źródło: National Bureau of Economic Research

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze