Badania nie kłamią! TAKIE KOBIETY preferują 50-letni mężczyźni!

Jakie kobiety preferują 50-letni mężczyźni? My już wiemy!

Publikacja Christiana Ruddera „Kim jesteśmy, gdy myślimy, że nikt nie patrzy” („Who We Are When We Think No One’s Looking”) to zapewne cenne dzieło dla spragnionych wiedzy na temat związków damsko-męskich…

Kontrowersyjny fragment

Jak zauważa portal naukowy Discovery News, książka zawiera jeden dosyć kontrowersyjny, aczkolwiek ciekawy i zarazem uderzający fragment. Dotyczy on tego, jakie kobiety są najbardziej atrakcyjne dla mężczyzn w wieku 50 lat i jakich mężczyzn preferują kobiety.

Badania

Badania zostały oparte o statystyki znanego i bardzo popularnego portalu matrymonialno randkowego OKCupid, który zajmuje się na podstawie różnorakich zadań komunikacyjnych i psychologicznych doborem odpowiednich względem siebie par. Współzałożycielem strony jest sam Christian Rudder.

Otóż, autor stwierdził, że na podstawie preferencji określonych osób można stworzyć statystykę, która co prawda nie jest zbyt mocno osadzona w świecie realnym, jednak w jakiejś mierze odzwierciedla zapotrzebowanie mężczyzn i kobiet na określony typ wiekowy – uznając oczywiście, że jest on najbardziej pożądany.

Czytaj też: ROZKWITASZ czy USYCHASZ? Przeczytaj, JAK rozpoznać przemocowy ZWIĄZEK?

kobiety
Pixabay

Wyniki badań

I tak mężczyźni w wieku 50 lat preferują kobiety w przedziale wiekowym 20-24 lat. Natomiast kobiety do 39 lat, wedle statystyk portalu, wolą mężczyzn, którzy wyglądają młodziej niż mają. Autor jednak zaznaczył, że weryfikacja portalu randkowego może nie współgrać z rzeczywistymi zamiarami ludzi w realnym świecie. Bowiem – jak wynika z analiz, jednak większość mężczyzn w wieku 50 lat dobiera sobie partnerki w przedziale wiekowym 35-50 lat.

Badania z wirtualnego świata mogą pokazywać rodzaj rzeczywistości, z którą ludzie chcą się identyfikować. A świat realny to co innego. Co istotne i niepokojące – portal zanotował także fakt, że mnóstwo osób w doborze partnerów, określaniu wzajemnych statusów bytowych, kieruje się uprzedzeniami rasowymi.

Wedle OKCupid, ilość działań i weryfikacji profilowych osób czarnoskórych odnotowuje dużo mniejszą rotację i dużą liczbę odrzuceń.

Czytaj też: Niepokoi Cię Twój związek? Te sygnały świadczą o jednym

Źródło: Discovery News

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze