Badania nie kłamią! TEN czynnik wpływa na atrakcyjność mężczyzny!

Kanadyjscy eksperci twierdzą, że rozmiar penisa gra kluczową rolę w ocenie atrakcyjności mężczyzny.

Współczesne kobiety wydają się być bardziej podobne do swoich kuzynek z epoki kamienia łupanego niż sądzono dotychczas. Jednak kobiety nie wykazują ekscytacji, jeśli proporcje są przesadzone.

Choć kobiety twierdzą, że w mężczyźnie pociąga je przede wszystkim osobowość, wygląd czy nawet pieniądze, to prawda jest dużo bardziej prosta i brutalna. A mianowicie: rozmiar ma znaczenie. Badania wykazały, że kobiety z XXI wieku są bardzo podobne w tej kwestii do swoich przodkiń z epoki kamienia łupanego. Rozmiar członka nadal bowiem odgrywa dużą rolę przy ocenie atrakcyjności mężczyzny.

Odkrycie to bazuje na badaniach z użyciem 5145 generowanych komputerowo obrazków mężczyzn pokazanym ponad 100 kobietom w różnych przedziałach wiekowych. Każdy obrazek ukazywał postać męską z różną kombinacją wzrostu, szerokości ramion i oczywiście długości penisa.

Wybrane zostały penisy w stanie spoczynku o rozmiarze od 5 do 13 cm, ze względu na to, iż są rozmiaru typowego dla zachodnich mężczyzn (według badań naukowców z University of Ottawa w Kanadzie). Kobiety poproszono, aby oceniły poziom atrakcyjności każdego mężczyzny.

Czytaj też: Czy rozmiar rzeczywiście ma znaczenie? Tak, ale tylko…

atrakcyjność
Unsplash

Wyniki pokazały, że na ocenę kobiet wpływ miało wiele czynników, jak np. wzrost czy szerokość ramion, ale największym czynnikiem decyzyjnym był rozmiar penisa. Wyniki te stoją w sprzeczności z wcześniejszymi badaniami, które sugerowały, że rozmiar męskich genitaliów nie ma znaczenia dla kobiet.

Choć naukowcom nie udało się określić rozmiaru idealnego penisa, to proporcjonalność ma według nich duże znaczenie. Ku uldze wielu panów, rozmiar penisa musi być proporcjonalny do rozmiarów reszty ciała. Naukowcy uważają również, że kobiece preferencje co do penisa, mogły wpłynąć na ewolucję tego męskiego organu, a tym samym na jego obecny kształt i rozmiar.

W badaniu przeprowadzonym na University of the West of Scotland przyjęto, że przeciętny penis podczas erekcji ma 14,7 centymetra długości. Mniej więcej tyle samo, co banknot.

Źródło: Science Daily

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze