Bali: Małpa próbowała rozebrać turystkę. „Byłam przerażona!” (Wideo)

Na indonezyjskiej wyspie Bali ciekawska małpa próbowała rozebrać irlandzką turystkę. Całość została nagrana na wideo, które opublikowała w sieci przyjaciółka kobiety.

Siedlisko małp

Incydent miał miejsce, gdy 38-letnia Jill Porter z Irlandii Północnej odwiedziła Małpi Las w Ubud. Mandala Suci Wenara Wana, lub Małpi Las Ubud, jest sanktuarium i naturalnym siedliskiem balijskiej długonogiej małpy Macaca fascicularis. Znajduje się w Padangtegal Ubud na Bali. W tym sanktuarium mieszka około 1049 małp. Mieszkają w nim też liczne małpy krabożerne.

Ciekawska małpa

Gdy tylko Irlandka usiadła na ławce w parku, mały makak krabożerny wskoczył jej na kolana. Początkowo małpa próbowała rozpiąć jej szorty, a potem zajrzała pod bluzkę i zaczęła ciągnąć kobietę za włosy.

Była przerażona

Porter twierdzi, że początkowo była przerażona, ale potem doszła do wniosku, że nie ma się czego bać i że małpa tak naprawdę jest łagodna.

„Myślę, że te małpy mogą być głodne i po prostu szukają jedzenia. Przynajmniej mam taką nadzieję” – stwierdziła Jill.

Makaki krabożerne to małe małpy, które dorastają do 60-65 centymetrów długości i ważą do 8,5 kilograma. Występują w płaskich lasach tropikalnych i namorzynowych, w tym w pobliżu osad ludzkich. W 2011 r. w Małpim Lesie Ubud żyło ponad 600 małp krabożernych.

Czytaj też: Takie rzeczy tylko w Indonezji! JADĄCA MOTOREM małpa próbowała PORWAĆ dziecko! (Wideo)

Źródło: YouTube

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze