FATALNE wieści dla Polski! Konsekwencje odczuje KAŻDY z nas…

Jarosław Kret wspiera akcję WP „Nie lej wody”. Słynny pogodynek przyznał, że od pół roku nie mył swojego samochodu. Dlaczego?

Oszczędzanie wody

Jarosław Kret dołączył ostatnio do akcji WP „Nie lej wody”, która ma na celu oszczędzanie wody. Pogodynek przyznał, że od pół roku nie mył swojego auta, chcąc oszczędzić wodę.

Ludzie w to jeszcze nie wierzą, ale woda pitna też może być kiedyś w Polsce reglamentowana, jeśli nie będziemy jej oszczędzać” – ostrzega gwiazdor Polsatu.

Na pytanie dziennikarza WP Sebastiana Łupaka, czy jeździ brudnym autem, Kret odpowiedział:

„Tak! Jeżdżę brudnym jak nieziemskie stworzenie. Ale jest katastrofa, więc muszę dawać przykład„.

Czytaj też: Polacy boją się koronawirusa, a tymczasem NADCIĄGA…?!

wody
WP
Polski
Pixabay

Czy mamy już do czynienia z prawdziwą katastrofą?

Zdaniem Kreta, tak.

Susza dzieli się na trzy etapy i my jesteśmy w tym trzecim, bardzo poważnym – hydrologicznym. Nic nie wskazuje, żeby miało być lepiej. Robiłem relacje pogodowe dla Polsatu znad Wisły przy wodowskazie na Mariensztacie. Najniższy dotąd stan wody Wisły to były 44 cm pod koniec sierpnia 5 lat temu.W ciągu tygodnia, już na przełomie kwietnia i maja, poziom wody spadł z 57 do 45 cm. To było tylko centymetr od rekordu. Co to jest 45 cm w Wiśle? To woda po kolana” – mówi.

Jak można oszczędzić wodę?

Kret ma na to kilka sposobów. Jednym z nich jest zakręcanie wody podczas mycia zębów.

Od kiedy mamy w domu liczniki wody, mam nadzieję, że wszyscy zakręcają krany przy myciu zębów. Poza tym – jeśli ktoś nie ma zmywarki i myje naczynia pod kranem, to też ta woda powinna kapać, lecieć ciurkiem, a nie pełnym strumieniem. Ja wiem, że ludzie w to jeszcze nie wierzą, ale woda pitna też może być kiedyś w Polsce reglamentowana, jeśli tak dalej pójdzie. Jest jeszcze jeden przykład: WWF, czyli Światowy Fundusz na Rzecz Przyrody, propagował nawet taką akcję, żeby… siusiać pod prysznicem, bo to nie jest szkodliwe, a oszczędza wodę. Tego akurat nie stosuję. Ale zachęcam, żeby brać szybki prysznic zamiast napełniania całej wanny wodą do kąpieli” – mówi.

Czytaj też: FATALNE wieści! Wykryto nową, ZMUTOWANĄ formę koronawirusa! Co to oznacza?

Źródło: WP

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze