Bezskutecznie staracie się o potomstwo? MUSICIE TO WIEDZIEĆ!

Bezskutecznie staracie się o potomstwo od dłuższego czasu? Okazuje się, kluczowa w tym temacie może być odpowiednia dieta, która wpływa na płodność oraz jakość nasienia. Jakie produkty warto spożywać, aby wpłynąć na stan swojego zdrowia? Na pytanie odpowiada dietetyk kliniczny, Renata Kusińska-Sitarz.

Odpowiednia dieta jest jednym z tych czynników, które pozytywnie wpływają na jakość nasienia. Tzw. dieta na płodność powinna dostarczać „dobrych” węglowodanów (pełnoziarniste produkty zbożowe, warzywa), zdrowych tłuszczów (ryby, oleje roślinne, orzechy, nasiona, pestki, awokado), odpowiednich ilości białka z różnych źródeł (zarówno zwierzęcych, jak i roślinnych)– tłumaczy specjalistka, Renata Kusińska-Sitarz, dietetyk kliniczny z Ogólnopolskiego Centrum Zaburzeń Odżywiania. 

Okazuje się, że oprócz jedzenia następujących produktów, dieta wpływająca na płodność powinna zawierać spore ilości selenu. Składnik ten znajdziemy w owocach morza, łososiu, oraz soczewicy. Winna również zawierać dużą dawkę witaminy E, która znajduje się w orzechach laskowych, pestkach dyni, nasionach słonecznika. Nie można zapominać o cynku, którego znajdziemy w orzechach, owocach morza czy jajkach.

Panowie, którzy pragną mieć potomstwo powinni również zadbać o dietę bogatą w witaminę D (ryby, jaja) i antyoksydanty, takie jak witamina A, C i E.

Okazuje się, że wśród najbardziej zanieczyszczonych warzyw i owoców, pochodzących z upraw konwencjonalnych znajdziemy: nektarynki, jabłka, winogrona, truskawki, szpinak, wiśnie, gruszki, seler, pomidory, słodka i ostra papryka, ziemniaki. Warto przemyśleć powyższe dane.

Zobacz też: Masz PROBLEMY ZE WZROKIEM? Koniecznie włącz do swojej diety BANANY!

Źródło: menshealth.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze