Bezwzględny ZAKAZ w każdym żłobku i przedszkolu! Dzieci PRZEŻYWAJĄ TRAUMĘ!

Mikołaj Pawlak ujawnia zakaz, który został wprowadzony w każdej placówce oświatowej w kraju. Przez ten bezwzględny przepis dzieci nie mogą zaaklimatyzować się w żłobkach i przedszkolach. Wiele maluchów przeżywa traumę.

Winny lockdown

Pandemia koronawirusa spowodowała, że placówki oświatowe wprowadziły nowe przepisy i obostrzenia. Pandemia była powodem wprowadzenia zdalnego nauczania. Niestety mimo powrotu do nauki stacjonarnej, niektóre z bezwzględnych przepisów wciąż obowiązują. Jednym z nich jest zakaz wnoszenia maskotek, przytulanek przez dzieci do przedszkoli i do żłobków. Taki pluszak pozwalał maluchowi na szybsze zaadaptowanie się do nowej, często trudnej rzeczywistości przedszkolnej. Teraz dzieci nie mogą przynosić ze sobą do placówek oświatowych ulubionych pluszaków.

Bez misia i bez mamy

Oprócz tego, że maluchy nie mogą wnieść na teren placówki ulubionego misia, dzięki któremu poczują się pewniej w nowej przestrzeni, to rodzice nie mogą z dziećmi spędzić trochę czasu, w ramach tzw. adaptacji. Maluch jest pozostawiony sam sobie. Bez ukochanej mamy czy taty i bez ulubionej zabawki. To bardzo trudne przeżycia dla najmłodszych.

Rzecznik Praw Dziecka apeluje

Mikołaj Pawlak, który jest Rzecznikiem Praw Dziecka wystosował specjalny apel do władz palcówek oświatowych w całym kraju. Napisał:

Wzywam, apeluję, proszę dyrektorów wszystkich żłobków i przedszkoli w całej Polsce: nie skazujcie małych dzieci na traumę, strach i płacz od pierwszych dni pobytu w placówkach! Nie zabierajcie dzieciom ich zabawek i pozwólcie ich rodzicom być z nimi, jeśli dzieci potrzebują takiego wsparcia. Strach przed pandemią nie może odbierać zdrowego rozsądku i nie może prowadzić do krzywdzenia dzieci.

Rzecznik Praw Dziecka przypomniał, że wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego nie zabraniają przebywania rodzicowi w placówce, gdy dziecko przechodzi tzw. okres adaptacyjny.

Pexels

Zostawcie misia w spokoju

Mikołaj Pawlak zabrał również głos na temat ulubionych zabawek najmłodszych wychowanków placówek oświatowych. Napisał:

Nie znajduję sensu w decyzji o odebraniu dziecku ukochanej zabawki, którą zabrało do przedszkola, by mieć przy sobie „najlepszego przyjaciela” i czuć się z nim bezpiecznie.

Wielu rodziców z nadzieją podeszło do apelu Mikołaja Pawlaka? Czy ten apel zmieni nastawienie władz przedszkoli do wnoszenia zabawek i przebywania maluchów z rodzicami?

Źródło: tocelebryci.pl

Zdjęcia: Pexels

Komentarze

Komentarze