Biedroń o 500 plus! 'Pieniądze przekazywałbym na przykład na walkę z pedofilią w Kościele’

Robert Biedroń znany jest przede wszystkim ze swojej politycznej działalności. Jest ekspertem organizacji praw człowieka w Polsce i za granicą. Działa na rzecz osób związanych ze środowiskami LGBT. Prywatnie, związany jest od kilku lat z partnerem Krzysztofem Śmiszkiem.

Ostatnio w rozmowie z dziennikarzami Super Expressu lider partii Wiosna, przyznał, że jeśli miałby dziecko skorzystałby z programu pomocowego 500 plus.

Znam mnóstwo rodzin, którym 500 plus zmieniło życie. Ja np. nie byłem na studniówce, bo w domu nie mieliśmy pieniędzy. I dziś wiem, że jeśli ktoś jest z wielodzietnej rodziny, to teraz ma szansę iść na studniówkę, jeździć na wycieczki szkolne na które ja również nie jeździłem z braku pieniędzy- przyznaje Robert Biedroń.

Lider partii Wiosna dodał również, że gdyby korzystał z programu 500 plus, pieniądze oddawałby na cele, które uważa za ważne społecznie.

Pieniądze przekazywałbym na przykład na walkę z pedofilią w Kościele(…)Jestem chyba zbyt zajęty, żeby mieć dziecko, a jego wychowanie to ogromna odpowiedzialność. Ale mam męża, to jak z dzieckiem… – tłumaczył w rozmowie z dziennikarzami Biedroń.

Źródło: Super Express

Źródło zdjęcia: Instagram

Zobacz też: Kaja Paschalska spotyka się Z LEWANDOWSKIM??? Pochwaliła się zdjęciem

Komentarze

Komentarze