BŁĄD, który skutkuje ŚMIERCIĄ DZIECKA. Rodzice popełniają go NIEŚWIADOMIE

Widok śpiącego dziecka na klatce piersiowej rodzica bywa rozczulający. W rzeczywistości potomkowi grozi poważne niebezpieczeństwo. Oto co może się wydarzyć.

Tragedia rodzinna
Jak podaje “The Independent”, rodzina, która stosowała ten sposób usypiania dziecka, straciła je. W rozmowie z dziennikarzem ojciec czterotygodniowego chłopca, dr Sam Hanke, zdradził, że oglądał telewizję z potomkiem na piersi. Mężczyzna zasnął, a kiedy się obudził, dziecko już nie żyło. Udusiło się.

Ostrzeżenie
Naukowcy przestrzegają, aby nie pozwalać dziecku zasypiać na piersi. W tej pozycji mogą przesunąć główkę tak, że zatkane zostają nozdrza. To może doprowadzić do bezdechu, a następnie do zgonu dziecka. Innym powodem uszczerbku na zdrowiu i życiu jest upadek wskutek zmiany położenia ciała.

Dodatkowo lekarze polecają pamiętać o tym, że noworodki i niemowlęta nie powinny spać na brzuszkach. Jeśli dziecko zaśnie na piersi w tej pozycji, bezzwłocznie trzeba je przenieść do łóżeczka.

Tutaj też rolę odgrywa pozycja, w jakiej ułożymy dziecko. Powinno ono spać na plecach (na sztywnym materacu, bez poduszki). To zmniejsza ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej, która może wystąpić do pierwszego roku życia.

Czynniki podnoszące niebezpieczeństwo wystąpienia SIDS to m.in. bezdech i wady serca.

Zobacz też: BANALNY sposób na usypianie dziecka. ZAŚNIE W MNIEJ NIŻ MINUTĘ

Źródło: independent.co.uk
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze