Błyskotliwy wpis blogerki na temat zakłamanego obrazu własnego ciała

Olivia White, autorka bloga House of White, opowiedziała w tym tygodniu o wyobrażeniu dotyczącym własnego ciała, który od tamtej pory stał się zaraźliwy!

W poście o rodzicielstwie i zmianach jakie przechodzi ciało każdej kobiety po urodzeniu dziecka – White powiedziała, że ​​zmieniła zdanie w odniesieniu do jednej fotografii, której początkowo nie chciała udostępnić w Internecie. (zdjęcie z tematu, które przedstawia blogerkę w kostiumie kąpielowym z córką na plaży)

Blogerka z Melbourne tak opisała to zdjęcie:

„Nie opublikowaliśmy tego zdjęcia, ponieważ nienawidziłem tego, jak wyglądał na nim mój brzuch.  Tak samo jak staram się być pewna siebie i mieć pozytywny stosunek do mojego wyglądu, to nie tylko łatwo powiedzieć. Ale pewnego dnia jesteś całkowicie, na 110 procent w porządku ze sobą.”

Dalej kontynuowała:

„To codzienność, a Ty masz dobre i złe dni … Ale nie możesz przestać walczyć, zwłaszcza gdy ciągle obserwują Cię małe oczy. Po prostu musisz codziennie przypominać sobie, że jesteś niesamowita, bez względu na to, co ktoś inny lub Twój własny mózg próbuje Ci wmówić!”

Zdjęcie White’a i jej 22-miesięcznej córeczki Teddy na plaży zostały udostępnione w zeszły wtorek.

„To piękna chwila między moją córką a mną, wspomnienie, które chcę zapamiętać na zawsze i nic nie może tego zepsuć.” – pisze kobieta.

Pod postem pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy, słów poparcia i zrozumienia. Większość kobiet po porodzie ma obiekcje do swojego wyglądu. Trudno jest się przełamać, a presja otoczenia, zwłaszcza innych matek jest ogromna. Publikując swoje zdjęcia chcemy by prezentowały nasz idealny obraz, stąd retuszowanie zdjęć i powszechny już fotoshop. White swoim postem przypomina, żeby nie dać się zwariować! Jeśli na zdjęciu widać po ciążowy brzuszek lub cellulit – trudno, pokazuje też Ciebie i chwilę, którą chcesz się podzielić z innymi. Zachowanie zdrowego rozsądku w pogoni za idealnym wyglądem jest szczególnie ważne, gdy posiadasz dzieci – zwłaszcza córki. Każda mama chce, aby jej dziecko było szczęśliwe, bez względu na to jak wygląda oraz nauczyć je, że istnieją ważniejsze wartości niż powierzchowność.

W następny poniedziałek White opublikowała na blogu  kolejne zdjęcie, najwyraźniej zrobione tego samego dnia – również na plaży w kostiumie, aby podziękować użytkownikom Instagramu za pozytywną reakcję na jej bardzo osobisty post.

Wpis Olivie White zapoczątkował akcję #takethedamnphoto, gdzie kobiety udostępniają swoje naturalne, nie retuszowane zdjęcia.

Niech #takethedamnphoto będzie Twoją mantrą w mediach społecznościowych.

DB

Źródło: indy100.com

Foto: OLIVIA WHITE / @HOUSEOFWHITE

Komentarze

Komentarze