Boisz się NIECHCIANEJ CIĄŻY? Dzięki TEJ METODZIE poczujesz SIĘ BEZPIECZNIE!

Plastry antykoncepcyjne stają się w naszym kraju coraz bardziej popularną metodą zabezpieczenia. Według specjalistów plastry są dla naszego organizmu nieco zdrowsze, ponieważ nie są przyjmowane drogą pokarmową. Wiele kobiet zastanawia się jaka metoda antykoncepcji jest dla nich najlepsza. Plastry antykoncepcyjne są uznawane za jedną z tych najskuteczniejszych i najwygodniejszych. 

1. Działanie plastrów antykoncepcyjnych

Plastry antykoncepcyjne działają w następujący sposób- po naklejeniu ich na skórę wydzielają się hormony, które systematycznie przenikają do organizmu kobiety. Ich stężenie utrzymuje się na stałym poziomie, dzięki czemu kobieta może czuć się w pełni bezpiecznie. Plastry antykoncepcyjne w przeciwieństwie do tabletek, nie wywołują skutków ubocznych takich jak mdłości czy bóle głowy.

Plaster hormonalny najlepiej przyklejać na następujące strefy: ramiona, pośladki, okolice bikini, plecy.

2. Skuteczność plastrów antykoncepcyjnych?

Dzięki wskaźnikowi Pearla możemy sprawdzić jaka jest skuteczność stosowanej przez nas metody antykoncepcyjnej. W przypadku plastrów antykoncepcyjnych wskaźnik ten utrzymuje się na bardzo niskim poziomie, to oznacza, że metoda jest niezwykle skuteczna.

3. Zalety i wady plastrów hormonalnych

Antykoncepcja transdermalna ma jedną najważniejszą zaletę- wygodę stosowania! Plaster przyklejamy na skórę tylko raz w tygodniu. Trzeba przyznać, że jest to dużym udogodnieniem, szczególnie dla osób, które lubią o wszystkim zapominać 🙂 Kolejnym plusem stosowania plastrów jest brak negatywnego wpływu na naszą wątrobę.

Główną wadą antykoncepcji transdermalnej może być cena. Jest ona zdecydowanie wyższa niż w przypadku innych metod (tabletek antykoncepcyjnych czy prezerwatyw).

Zobacz też: Problemy z POŻYCIEM? Te kilka rad wprowadzi rewolucję w TWOIM ŁÓŻKU

Źródło: dimedic.eu

Zdjęcie: www.famivita.pt

Komentarze

Komentarze