Dziecko i Figura

ZDROWIE

BOLĄ CIĘ PLECY? Ta niezwykle SKUTECZNA metoda może CI POMÓC!

bóle pleców, bóle kręgosłupa, ból

Ból pleców to zmora większości Polaków. Przyczyn takiego bólu może być wiele, dlatego postawienie jednoznacznej diagnozy bywa trudne. Bardzo często ból pleców spowodowany jest siedzącym trybem życia, wadami postawy, ale także brakiem ruchu.

Odczuwanie bólu pleców może również wiązać się z różnymi chorobami. Jak radzić sobie z tą przypadłością?

Zwróć uwagę na to, czy plecy bolą cię również rano. Może się okazać, że Twój materac jest zbyt miękki, a spanie na nim wywołuje u ciebie poranny ból. W tym przypadku istotna jest także pozycja snu. Sama jej zmiana może zmniejszyć napięcie w plecach.

Jeśli pracujesz w pozycji siedzącej, staraj się co jakiś czas wstawać, by móc się rozprostować. To niebywale istotne, aby uniknąć niepotrzebnej, bolesnej przypadłości.

Swoją prostą postawę zawdzięczasz w dużej mierze mięśniom brzucha i pleców. Staraj się codziennie rozciągać oraz ćwiczyć mięśnie brzucha. Dzięki codziennym treningom sprawisz, że twoje ciało poczuje się znacznie lepiej. Trening spowoduje również, że napięcie w ciele zmniejszy się. Pamiętaj, aby unikać wielogodzinnego leżenia i trwałego spoczynku.

Zobacz też: Wygląda jak zawodnik SUMO! Która polska CELEBRYTKA tak UTUCZYŁA swoją CÓRECZKĘ?

Źródło: brightside.me

Źródło zdjęcia: pexels.com

 
  
Wyżej