Boże Narodzenie u Dominiki Figurskiej. Przeczytaj, która z dwunastu POTRAW najbardziej kojarzy się aktorce ze ŚWIĘTAMI i dlaczego?

Dla każdego z nas, Święta niosą wspomnienia – wydarzeń, smaków i aromatów. A jak Wigilię postrzega Dominika Figurska i która z dwunastu potraw najbardziej kojarzy się jej z Bożym Narodzeniem?

 

„Nim wzejdzie pierwsza gwiazda, wszystko już gotowe. Stół przystrojony, dwanaście potraw na stole, sianko wigilijne pod świątecznym obrusem, opłatek na talerzu… Płonie wigilijna świeca. Pozostawione przy stole jedno wolne nakrycie dla niespodziewanego gościa.

 

„W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta,żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie…” – płyną słowa z Ewangelii św. Łukasza.

Od modlitwy, wysłuchania fragmentu Ewangelii i podzielenia się opłatkiem rozpoczyna się ten wieczór. Staropolską tradycją jest gromadzenie się rodziny wokół stołu. Na stole potrawy tradycyjne, w zależności od regionu. W naszym domu zaczyna się od suszu. Tę zupę jemy ten jeden raz w roku. Ma ona smak wieczerzy wigilijnej, ma smak dzieciństwa, wzrastania, dorosłości, ma smak przemijania, a jednocześnie smak trwania. Trwania tradycji przekazywanej kolejnym pokoleniom.
Pierogi z kapustą i z grzybami i ukochany karp mojej Mamy…

Wieczór wigilijny, oby to zawsze był dobry czas. Dla nas, dla bliskich, z którymi tak rzadko mamy okazję się spotkać. Dla dzieci, które z tych chwil będą tkały łańcuch wspomnień.

Cieszmy się chwilą tego spotkania, nie dajmy sobie jej odebrać. Odłóżmy telefony w kąt i BĄDŹMY! Chwilo trwaj!

Błogosławionych Świąt!”

 

Dominika Figurska

Komentarze

Komentarze