Brutalny atak na auto i wolontariuszy antyaborcyjnych! Groźne sceny w centrum Warszawy!

Fundacja Pro-Prawo do Życia przekazała informacje o brutalnym ataku na ich furgonetkę i znajdujących się w niej wolontariuszy. Do zdarzenia doszło wczoraj w centrum stolicy.

Atak w centrum miasta

Wolontariusze informują, że nie jest to pierwszy atak na nich, który miał miejsce w stolicy. Tym razem do zdarzenia doszło, gdy auto Fundacji Pro-Prawo do Życia stało w korku w centrum Warszawy. Nagle do samochodu podbiegł mężczyzna. Za pomocą grubego łańcucha rozbił przednią szybę w aucie. Podczas ujęcia obywatelskiego próbował uciekać. Spowodował też obrażenia głowy u kierowcy. Sceny, które rozegrały się w centrum stolicy można tu zobaczyć: Atak na działacza Fundacji w Warszawie – YouTube

 

Brutalne czyny

Jeden z członków fundacji wybiegł z pojazdu i próbował schwytać napastnika. Doszło do walki i zranienia wolontariusza fundacji. Napastnik użył ciężkiego, grubego łańcucha. Mimo obrażeń wolontariusz obezwładnił napastnika za pomocą gazu łzawiącego i drugiego wolontariusza.

Napastnik aresztowany

Na miejsca napaści przyjechały radiowozy policyjne. Napastnik przewieziony na komisariat i aresztowany. Ranny wolontariusz trafił do szpitala. Jego zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W zeszłym roku również doszło do ataku na Fundację Pro- Prawo do Życia. Aktywista LGBT „Margot” zdemolował inne auto, które należało do fundacji. Wówczas wolontariusze antyaborcyjnie też zostali zaatakowani.

Źródło: YouTube/ Fundacja Pro Tv

Zdjęcie/video : YouTube/ Fundacja Pro Tv

Komentarze

Komentarze