Były więzione, torturowane, gwałcone. KOSZMAR NASTOLATEK TRWAŁ 10 LAT

Michelle Knight, Amanda Berry, Gina DeJesus były więzione przez ok. 10 lat. Mężczyzna, który je potrwał, torturował dziewczęta i wielokrotnie gwałcił. Do tych czynów dochodziło między 2002 a 2012 r. Dopuścił się ich kierowca szkolnego autobusu — Ariel Castro. Wybrał je spośród koleżanek swoich córek.

Ariel Castro
Castro
był samotnym mężczyzną. Żona i czwórka dzieci odeszli od niego. Dlaczego? Znęcał się on fizycznie nad kobietą. Dochodziło do tego, że jego żona miała połamane żebra, ręce, a nawet nos.

Nie został jednak odpowiednio ukazany. Nałożono na niego tylko zakaz zbliżania się do członków rodziny.

Mieszkał w domu rodzinnym. Część pomieszczeń przekształcił w więzienie, w którym przetrzymywał swoje ofiary.

Tortury
Co mężczyzna robił nastolatkom? Wiązał je łańcuchami, a następnie maltretował. Przetrzymywał je w okropnych, niegodnych człowieka warunkach. Było to bardzo brudne miejsce, bez dostępu do łazienki.

Szczególnie upodobał sobie Amandę. Przywiązał się do dziewczyny, traktował ją jak żonę. Amanda urodziła jego dziecko. Z kolei nie przepadał za Michelle — była ona najgorzej traktowana. Mężczyzna bił ją, dlatego dziewczyna wiele razy poroniła.

Aresztowany
Ariel Castro został aresztowany w maju 2013 r. Twierdził, że był uzależniony od pornografii, kobiety godziły się na seks, a w mieszkaniu panowała harmonia.

Równocześnie w jego domu (został on potem zburzony) odnaleziono zaginione dziewczęta.

Samobójstwo
Castro został skazany na dożywocie i 1000 lat pozbawienia wolności bez możliwości ubiegania się o przedwczesne zwolnienie, ponieważ postawiono mu ponad 900 zarzutów. Miesiąc później popełnił samobójstwo w swojej celi.

Źródło: theguardian.com
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze